Spor |

Mesut krizi derinleşiyor: Taraftar geri dönmesini istiyor, yönetim direniyor

Fenerbahçe’de kadro dışı bırakılan Mesut Özil'in durumu çözülemez bir sorun haline gelmeye başladı. Yönetim ve teknik direktör Jesus, Mesut'a af kapısını kapadı. Yıldız oyuncu ise takımdan ayrılmayı düşünmediğini açıkladı. Taraftar ise yıldız oyuncunun takıma geri dönmesini istiyor.

Fenerbahçe'de Mesut Özil krizi derinleşiyor ve çözülemez bir sorun haline gelmeye başlıyor. Yönetim kadro dışı olan ve teknik direktör Jorge Jesus’un da yeni sezon planlamasında düşünmediğini açıkladığı Mesut Özil’e af kapısını tamamen kapattı. Ancak yıldız futbolcu da Fenerbahçe’den ayrılmak istemiyor ve 2 yıllık sözleşmesini tamamlayacağını bir kez daha vurguladı.

'YÖNETİME REST ÇEKTİĞİ ÖĞRENİLDİ

Mesut Özil’in “Ben Fenerbahçe’den ayrılmayacağım. Eğer göndermek istiyorlarsa sözleşmemi feshetsinler” diyerek yönetime rest çektiği öğrenildi.

KADRO DIŞI KALSA DA FENERBAHÇE'DE KALMAYA DEVAM EDECEK

Tecrübeli futbolcu, eski takımı Arsenal’de olduğu gibi kadro dışı kalsa da Fenerbahçe’de kalmaya devam edecek ve 2 yıl boyunca parasını almayı sürdürecek. Mesut Özil’in Fenerbahçe’de sözleşmesini tamamladıktan sonra futbol kariyerine nokta koymayı planladığı öğrenildi.

SARI-LACİVERTLİLER KARŞILIKLI OLARAK YOLLARI AYIRMAK İSTİYOR

Fenerbahçe yönetiminin de Mesut Özil’e oldukça öfkeli olduğu belirtildi. Yönetim, yıldız futbolcu ve menajeri Erkut Söğüt ile bir araya gelerek, anlaşma yolu arayacak ve karşılıklı anlaşarak yollarını ayırmaya çalışacak.

''SÖZLEŞMEDEKİ ŞARTLAR NEYSE UYULMAYA DEVAM EDİLECEK''

33 yaşındaki yıldız oyuncunun menajeri Erkut Söğüt, Mesut Özil’in Fenerbahçe’de 2 yıllık sözleşmesi olduğunu bir kez daha hatırlatarak, “Mesut Özil sözleşmedeki şartlar neyse o şartlara uymaya devam edecek” açıklamasını yaparak, sarı-lacivertli yönetime bir kez daha mesaj verdi.

TARAFTARLARDAN 'GERİ DÖN ÖZİL' ÇAĞRISI

Tüm bunlar yaşanırken Fenerbahçe taraftarlarının bazıları Mesut Özil'in affedilmesi gerektiğini savunuyor. Yeterince şans bulmadığını ve Jorge Jesus yönetiminde daha verimli hale geleceğini düşünen sarı-lacivertli taraftarlar, #ComeBackÖzil hashtagiyle yönetime çağrıda bulundu. Yönetimin taraftarların bu isteği karşında nasıl tavır alacağı ise merak konusu.