Spor

Mert Müldür tek başına direniyor! Bizim Çocuklar İsviçre maçında da bildiğiniz gibi...

EURO 2020'de "Ruhsuz Çocuklar"ı oynayan A Milli Takım, kazanmak için çıktığı İsviçre maçında yine tel tel döküldü... 26 dakikada 2 gol yiyen Şenol Güneş'in takımı yaşananlardan hiç ders çıkarmamış. Yediğimiz ilk gol, sosyal medyada çok konuşuldu.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

A Milli Takım, EURO 2020'deki 3. maçında da bildiğiniz gibi... A Grubu'nda yer alan ve açılış maçında İtalya'ya 3-0 mağlup olan Bizim Çocuklar, skordan çok oynadığı ruhsuz futbolla eleştirilmişti. İkinci maçta Galler'le Bakü'de karşılaşan Ay-Yıldızlılar, aynı oyunu sürdürüp Galler'e de 2-0 mağlup olurken 2 maçta da tek isabetli şut çekememişti.

İsviçre maçını kazanırsa ufak bir mucizeyle gruptan çıkma ihtimali bulunan Şenol Güneş'in takımı İsviçre maçının 4. dakikasında Kaan Ayhan'ın uzaktan vuruşuyla turnuvadaki ilk isabetli şutunu buldu. Ancak 2 dakika sonra kalesinde golü gördü.

HELAL OLSUN MERT MÜLDÜR 

İsviçre'nin golcü ismi Haris Seferovic, 5 Ay-Yıldız futbolcu arasından vurup, kaleci Uğurcan Çakır'ı ceza sahası dışından avladı. Yediğimiz bu gol, sosyal medyada olumsuz yorumları da beraberinde getirdi. A Milli Takım'da Mert Müldür dışında kimse isyan etmiyor ama Türk halkı isyanda...

Şenol Güneş'in ilk 2 maçta forma şansı vermediği, Umut Meraş sakatlanınca zorunluluktan sol beke koyduğu Mert Müldür adeta tek başına savaşıyor. 3 isabetli şut çeken 22 yaşındaki futbolcu, tek gurur kaynağımız...