Gündem

Meral Akşener, Lütfü Türkkan'ın kaçak yapılarını böyle savundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın çiftliğinde bulunan 15 kaçak yapı ile ilgili konuştu. "İki gündür Türkkan'ın çiftliği üzerinden gagalanıyoruz" diyen Akşener, "Yıkıldı mı kardeşim? Hepsi yıkıldı. Tamam..." diyerek konuyu kapattı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Kocaeli'de İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın ortağı olduğu şirkete ait çiftlikteki bazı kaçak yapıların yıkımına pazartesi günü başlandı.

Bu sırada yıkımı görüntülemeye çalışan basın mensubu Mustafa Uslu, Türkkan'ın çalışanı olan bir grup tarafından darbedildi. Haber verilmesi üzerine Uslu, olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Uslu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, saldırganlar gözaltına alındı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında Türkkan'ın çiftliğindeki kaçak yapıların yıkımına ilişkin konuştu.

Basın mensubunun darbedilmesi olayına değinmeyen Akşener, "İki gündür Türkkan'ın çiftliği üzerinden gagalanıyoruz" dedi.

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sayın Türkkan'ın açıklamaları var ben onlara girmeyeceğim ama onun karşılaştığı sistemin sonuçları olarak bizzat ben kim nerede ne yapmışsa takipçisi olmazsam, hepsini rezil etmezsem namerdim. Hadi bakalım. Yıkıldı mı kardeşim hepsi? Yıkıldı... Tamam!"

Günün Videosu
Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale devam ediyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söylerken, 82 yaşındaki bir vatandaşın hayatını kaybettiğini de duyurdu.