Mehmetçik havadan PKK'yı vurdu! Ses yerdeki HDP’lilerden geldi

Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör terör yuvalarını yerle bir eden kahraman Mehmetçik terör şehitlerinin intikamını aldı. Operasyonun başlamasıyla beraber hem dışardan hem de içeriden terör destekçileri Türkiye ve TSK aleyhinde gösteriler düzenlemeye başladı.

İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırının intikamını alan Türk Silahlı Kuvvetleri 89 hedefin imha ederken çok sayıda teröristi öldürdü. Canlı yanan terör destekçileri ise adet çırpınmaya başladı. İçeriden ve dışarıdan birçok terör yandaşı grup, Türkiye ve TSK aleyhinde gösteriler düzenlemeye başladı. Tunceli'de Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik yapılan 'Pençe Kılıç Hava Harekatı'nı, basın açıklaması yaparak protesto etmek isteyen HDP'li gruba polis müdahale etti. 1 kişi gözaltına alındı.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tunceli'de aralarında HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ ile partililerin bulunduğu bir grup, Sanat Sokağı'nda toplanarak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen 'Pençe Kılıç Hava Harekatı'nı protesto etmek istedi. Emniyet güçleri HDP Milletvekili Dersim Dağ'ın yaptığı basın açıklamasının terör örgütü propagandası içerdiğini belirtip, açıklamanın sonlandırılması ve grubun dağılması yönünde ikazda bulundu. Buna rağmen basın açıklaması yapmak isteyen gruba, polis izin vermedi. Tüm uyarılara rağmen açıklamaya devam etmek isteyen gruba polis müdahale etti. Yaşanan arbedenin ardından bir kişi gözaltına alındı. Emniyete götürülen şüpheli işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, basın açıklamasıyla ilgili adli soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Mehmetçik havadan PKK'yı vurdu! Ses yerdeki HDP’lilerden geldi ile ilgili etiketler terörist Tunceli PKK PYD YPG