Gündem

Mehmet Metiner o mesajı yorumladı ve 'Pelikan' grubuna bayrak açtı!

AK Parti Milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner bugünkü köşesinde, Mavi Marmara gemisindekiler için “Manyak” diyen ve İslamcıların AK Parti’den tasfiyesini savunan Cem Küçük’e yüklendi. Metiner, Erdoğan'ın "İslamcılar" olarak tanımlanan gruba asla sırtını dönmeyeceğini belirtti.

AK Parti'li Mehmet Metiner yazısında “Erdoğan'ın muhteşem dönüşüyle AK Parti'nin her alanda atacağı yeni adımlar, yeni dönemde siyasetin dengelerini değiştirecektir elbet. Herkes şunu bilsin ki, AK Parti kendisini küçültmek isteyen kişi ve çevrelerle bağını koparıp, kendisini büyütmek isteyenlerle yol yürüyecektir. AK Parti; daraltan değil genişleten, dışlayan değil kapsayan ve her kesimi kuşatan bir Türkiye partisi olma yönündeki kutlu yürüyüşünü sürdürecektir. Ülkesine ihanet içinde olmayan herkes AK Parti için saygıdeğerdir” ifadelerini kullandı.

“KÜÇÜK BEYİNLİLER…”

Yazısında “Kişisel egoları veya siyasi beklentileri dolayısıyla partisine, davasına ve liderine sırt dönmeyen herkes AK Partililik bilinciyle kucaklanacaktır” diyen Metiner şöyle devam etti:

“Şu veya bu kesimin tasfiyesi üzerinden akıl verenler, akıllarını kendilerine saklasınlar.

AK Parti ‘İslamcı parti’ kategorizasyonu içinde değerlendirilecek bir parti değildir ama herkes gibi İslamcılar da bu partinin öz evlatları ve sahipleridirler.

‘Tasfiye’ söylemi üzerinden ahkam kesenler bilsinler ki; AK Parti, milletinin bütün evlatlarını kendinden bilen bir anlayışla kurulduğu için 'büyüyen ve güçlenen' bir partidir.

Bu anlamda ‘tasfiyeci mantık’ semtimize bile uğrayamaz.

Herkes müsterih olsun, AK Parti milletin partisi olarak, milletiyle kucaklaşarak Türkiye'yi çok daha güçlü yarınlarda, Erdoğan liderliğinde buluşturacak yegane partidir.

Erdoğan üzerinden kendilerine iktidar alanı açmak isteyen küçük beyinliler, Erdoğan’ın kendisini iktidara taşıyan ana sosyolojik damara ve dinamiklere sırtını asla dönmeyeceğini, tam tersine onlarla bütünleşerek kutlu yürüyüşünü sürdüreceğini bilmiyorlarsa, yakında öğrenirler elbet…”