Gündem |

Mehmet Barlas: Erdoğan'ın Madrid Zirvesi'ndeki başarılı temasları Yunan basınını çılgına çevirdi!

Sabah başyazarı Mehmet Barlas bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'diplomatik zafer' olarak değerlendirdiği NATO Liderler Zirvesi'ndeki başarılı temaslarını yazdı. "Miçotakis 'Türkiye terörden şikâyet etmekte çok haklı' diyerek 180 derecelik bir manevra yaptı" diyen Barlas, "Erdoğan'ın Madrid'deki başarılı temasları Yunan basınını çılgına çevirdi." değerlendirmesinde bulundu.

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, bugünkü köşe yazısında İspanya'nın Madrid kentinde düzenlenen NATO Liderler Zirvesini değerlendirdi.

"MİÇOTAKİS 180 DERECELİK MANEVRA YAPTI"

Barlas "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Madrid Zirvesi'ndeki başarılı temasları Yunan basınını çılgına çevirdi. Özellikle Amerikan Başkanı Biden'ın F-16 konusunda Türkiye'ye verdiği destek, iktidara yakın medyada çok öfkeli tepkilere yol açtı. İktidara yakın medyanın bazı kalemleri, Biden'ı yerden yere vurdu. Bu arada Yunanistan Başbakanı Miçotakis de 'Türkiye terörden şikâyet etmekte çok haklı' diyerek 180 derecelik bir manevra yaptı. Bu manevranın fiili sonucu ne olur bilemiyoruz. Batı, Yunanistan'ı kışkırtmaya, Yunanistan da mütecaviz davranışlarda bulunmaya devam edecek mi göreceğiz." diye yazdı.

Yazının tamamını okumak için tıklayın