"Mehmet Ağar" gerilimi... Sedat Peker ile Doğu Perinçek karşı karşıya!

Ergenekon davalarında birlikte yargılanan Sedat Peker ile Doğu Perinçek arasında "Mehmet Ağar" gerilimi yaşanıyor... Perinçek'in katıldığı bir programda Ağar'ı övmesine Peker sosyal medyadan yanıt verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Şaban Sevinç'in YouTube kanalında ilginç açıklamalar yaptı.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ı öven Perinçek, "Ben Mehmet Ağar'ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım" dedi. Ağar'ı "vatansever" ve "kahraman" olarak tanımladı. Perinçek, Ağar'ın Amerikan emperyalizmine, FETÖ'ye, PKK'ya tavırlı olması nedeniyle hedef alındığını dile getirdi.

PEKER'E "SİCİLİ BOZUK" GÖNDERMESİ

Perinçek, ayrıca Mehmet Ağar'ı hedef alan kişileri "sicili bozuk" olarak tanımlayarak isim vermeden Sedat Peker'i işaret etti.

SEDAT PEKER'DEN PERİNÇEK'E YANIT

Sedat Peker'den bu açıklamalara yanıt gecikmedi. Danışmanı Emre Olur'un sosyal medya hesabından Perinçek'e cevap veren Peker, "Çakma doğu; Ergenekon soruşturmalarının tamamı sesli ve görüntülü kayıt altındaydı. Fetullah Gülen’e bir kere selamımı oradan bulup yayınlarsan ben şerefsizim, eğer yayınlamazsan sen kahpesin, namussuzsun, köpeksin, şerefsizsin, aşağılık itsin. Daha doğrusu sen hepsisin" ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek'i "Ülkücü katili" olarak nitelendiren Peker, "Beykoz Trafik Şubey’i ara, o tarihte Beykoz’da çıkan bütün araç plakaları FG imiş. Onu da bir arkadaştan öğrendim. Sen gerçek bir namussuzsun, Abdullah Öcalan’ın kankasısın." dedi.

"Mehmet Ağar" gerilimi... Sedat Peker ile Doğu Perinçek karşı karşıya! ile ilgili etiketler Sedat Peker Doğu Perinçek Ülkücü Mehmet Ağar