Spor |

Mecnun Otyakmaz: Kupayı almak istiyoruz. Artık bunu da yapabilecek güçteyiz

Mecnun Otyakmaz: "Kupayı almak istiyoruz. Artık bunu da yapabilecek güçteyiz. Diğer arkadaşlarımız da kadroya dahil olduğunda daha güçlü bir Sivasspor, daha iyi bir futbol oynayarak inşallah finale çıkacak ve kupayı kaldıracak. Büyük konuşmuş gibi olmayayım, geçen sene biraz daha iddialıydık, şimdi daha iyi gidiyoruz. Kupayı almak için elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. "

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fatih Karagümrük'ü tek golle mağlup ederek adını yarı finale yazdıran Sivasspor, gözünü şampiyonluğa dikti..

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Turu hak ettiklerini belirten Otyakmaz, şunları söyledi:

"İyi futbol oynayan bir rakibe karşı oynadık. Ama iç saha avantajını da iyi değerlendirdik. Bu aralar çok fazla oynamayan oyuncularımıza da hocamız şans verdi. Onlar da işin hakkını verdiler. 1-0 da olsa kazanmasını bildik ve tur atladık. Taraftarımıza armağan ediyoruz. Son haftalarda maç trafiğinin yoğunluğundan dolayı sakatlıklar ve yorgunluklar söz konusuydu. O yüzden daha az forma bulmuş oyunculara hocamız şans tanıdı. Onlar da diğer arkadaşlarını aratmadılar. İyi bir sonuçla da tur atlamasını bildik."

"KUPA'YI KALDIRABİLECEK GÜÇTEYİZ"

"Kupayı almak istiyoruz. Artık bunu da yapabilecek güçteyiz. Diğer arkadaşlarımız da kadroya dahil olduğunda daha güçlü bir Sivasspor, daha iyi bir futbol oynayarak inşallah finale çıkacak ve kupayı kaldıracak. Büyük konuşmuş gibi olmayayım, geçen sene biraz daha iddialıydık, şimdi daha iyi gidiyoruz. Kupayı almak için elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. Finalde kiminle oynayacağımızı şu anda tahmin edemiyorum. Hakikaten kupa maçları daha farklı bir atmosferde gerçekleşiyor. Antalyaspor gayet iyi oynadı. Trabzonspor ligi forse etti, gidiyor. Dün Trabzonspor karşısındaki Antalyaspor'u da beğendim. Dolayısıyla rakibi şu an öngöremiyorum. Ama inşallah finale çıkan taraf biz oluruz." 

RIZA ÇALIMBAY: AVRUPA'YA GİDECEĞİZ

Yarı finale yükseldikleri için mutlu olduklarını belirten Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise Avrupa hedefine vurgu yaptı:

"Biz son 2 senedir Avrupa'ya gidiyoruz. Bu sene de tabii ki hedeflerden bir Avrupa. Ama maalesef ligde işler istediğimiz gibi gitmedi. Sıkıntılarımız vardı. İstediğimiz olmadı ama Avrupa'ya gitmenin en kısa yollarından biri bu. Bu maçı mutlaka geçmemiz gerekiyordu. İyi bir takıma karşı oynadık. Rakibin iyi oyuncuları vardı. Çok dikkatli hareket etmemiz gerekiyordu, çünkü tek maç, telafisi yok. Akılı oynadık. Zaman zaman defans yaptık, zaman zaman önde bastık. Beşiktaş maçında da iyi mücadele etmiştik."

"Bu maçta da aynı oldu. Gol pozisyonlarımız vardı. Bu maçta gol pozisyonu az olur çünkü herkes garantiye gitmek ister. Attığımız gol mükemmeldi. Önemli olan kalan maçları da kazanıp finale kalmak. Zaman bizim lehimize işleyecek. Sakat oyuncularımız var, onlar da o zamana kadar iyi olacaktır. Bu arada ligde kritik maçlarımız var. Antalya ve Adana Demir deplasmanları var. Onlar da çok önemli. Onlardan da mutlaka puanlarla dönmek istiyoruz. Sakatlar da gelince alternatifli bir kadromuz olacak. Geçen yılki gibi ligi iyi bir yerde bitirmek için gayretimiz olacak. Bütün amacımız kupayı takımımıza kazandırmak. Kolay değil ama onu da başarmak istiyoruz."