Popüler Haberler

Masumlar Apartmanı Safiye'nin anneannesi Meryem'i kim oynuyor? Serpil Gül kimdir, kaç yaşında?

Masumlar Apartmanı dizisine Safiye'nin anneannesi rolüyle karşımıza çıkacak olan Serpil Gül ve kariyeri hakkında merak da başladı. Dizinin takipçileri, kadroya yeni katılan Safiye'nin anneannesi Meryem'i oynayan Serpil Gül'ün kaç yaşında ve nereli olduğunu merak ediyor.

TRT 1 ekranlarının ilgiyle takip edilen dizisi Masumlar Apartmanı oyuncu kadrosuna yeni bir isim dahil oldu. Safiye'nin anneannesi Meryem rolüyle izleyicinin karşısına çıkacak olan Serpil Gül kimdir, kaç yaşındadır?

SERPİL GÜL KİMDİR?

Başarılı usta oyuncu, 1962’de Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Sayısız tiyatro oyununda boy gösteren Gül, dizi ve filmlerde de yer aldı.

Serpil Gül, Kırık Kanatlar dizisinde oynadı sonrasında ise Böyle Bitmesin, Benim İçin Üzülme dizilerinde bulundu. 2017'de Ölene Kadar dizisinde Sabiha karakterine hayat verdi. 2018’de Kanal D ekranlarına gelen Bir Umut Yeter adlı dizide Hacer Özkan karakterini canlandırdı. Hisarbuselik (2006) dizisinin de senaryosunu kaleme aldı.

Masumlar Apartmanı sürpriz karakter Meryem kimdir? Serpi Gül hakkında bilgiler

DİZİLERİ

Ölene Kadar (Sabiha, 2016)

Yaralı Yürek (Cevriye, 2007)

Kırık Kanatlar (Lena, 2005)

FİLMLERİ

Körfez (Nihal, 2017)

Mucize (Güle'nin Annesi, 2014)

Benim İçin Üzülme (Meryem, 2012)