Magazin |

'Maske Kimsin Sen?' eleştirilerine programın jürisi Eda Ece'den yanıt

FOX TV'de ekrana gelen Yasak Elma dizisinde Yıldız karakterini canlandıran oyuncu Eda Ece, jürisi olduğu 'Maske Kimsin Sen?' programıyla ilgili yapılan eleştirilere sosyal medya üzerinden cevap verdi. Program, maskelerle paganizm ve satanizm propagandası yapıldığı ve küçük yaştaki izleyenleri olumsuz etkilediği iddiasıyla eleştiri topladı.

1 Ocak tarihinde başlayan 'Maske Kimsin Sen?' yarışma programındaki jürilerden birisi olan oyuncu Eda Ece, programa gelen eleştiriler üzerine Twitter hesabından bir açıklamada bulundu.

'Maske Kimsin Sen?' eleştirilerine programın sunucusu Eda Ece'den yanıt

Maske Kimsin Sen yarışması ile ilgili sosyal medyada yer alan, özellikle de maskelerin çok korkutucu olduğu, pagan figürleri içerdiği şeklindeki eleştiriler gündem oldu. Eleştiriler sonrası Eda Ece, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile yeni programını savundu.

'Maske Kimsin Sen?' eleştirilerine programın sunucusu Eda Ece'den yanıt

EDA ECE'DEN 'MASKE KİMSİN SEN?' ELEŞTİRİLERİNE YANIT

RTÜK'ün FOX TV'de yayınlanan 'Maske Kimsin Sen' programı hakkında inceleme başlatılacağı açıklaması sonra yarışmanın jürisi Eda Ece programın yayınlandığı diğer ülkeleri açıkladı: "BAE, Fas, Tunus, Mısır, Suudi Arabistan"


''Şok içindeyim 🤦😂 #MaskeKimsinSen♥️ Bu mutsuz günlerde, 50 ülkede yayınlanan rengarenk bir yarışma olan #maskedsinger formatını temiz kalple, eğlenmek, gülmek amacıyla yaptık ve seyircimiz sevdi, çok teşekkür ederiz!🙏 Zihniyeti aklı mantığı sağlıklı, temiz düşünceli, eğlenip geçmeyi bilen, iyi kalpli herkese sevgiler. art niyet aramak, yanlış ve uçuk fikirler ve kötülük sahibinin, bizle bir ilgisi yok, bizim aklımıza bile gelmez! Haftaya görüşürüz💖''

'Maske Kimsin Sen?' eleştirilerine programın sunucusu Eda Ece'den yanıt

 

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, sosyal medya hesabından FOX TV'de yayınlanan "Maske Kimsin Sen?" isimli program hakkında açıklama yaptı. Uslu, söz konusu program hakkında inceleme başlatılacağını açıkladı.

Uslu, "Evet, ilgili program özellikle çocukların korunması özelinde ilgili kanalın denetiminden sorumlu uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yarın incelemeye alınacaktır." ifadelerini kullandı.