Ekonomi

MASAK, Vebitcoin'in hesaplarına bloke koydu

İşlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin, mercek altına alındı. Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı tarafından şirket hakkında inceleme başlatıldı.

MASAK, faaliyetlerini durdurduğu açıklanan kripto para işlemleri yapan Vebitcoin hakkında inceleme başlattı. Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı zor bir sürece girdiklerini söyleyen ve faaliyetlerini durdurma kararı alan Vebitcoin'in banka hesaplarına da bloke konuldu.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin'in Türkiye'deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti.

MASAK'tan verilen bilgilere göre, Vebitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlatıldı. Başkanlık, işlemlerini durdurduğunu açıklayan firmanın Türkiye'de bulunan tüm finansal kuruluşlardaki hesaplarına bloke koydu.

MASAK, kripto para platformu Thodex'in Türkiye'de bulunan finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplarına da bloke koymuş, firma ile sahibi hakkında inceleme başlatmıştı.