Gündem |

Marmaris'teki yangından umut veren görüntüler: Jandarmanın sevinci kameraya böyle yansıdı

Marmaris'te çıkan orman yangınına karadan ve havandan müdahale devam ediyor. Yangına müdahale eden helikopter pilotu jandarmanın hedefi tam isabetle vurması sonrası yaşadığı sevinç kameraya yansıdı

Marmaris'te devletin bütün imkanlarını kullandığı yangın söndürme çalışmaları 2. gününde devam ediyor. Marmaris'teki yangına 8 dakika içerisinde ilk müdahalenin gerçekleşmesinin ardından İletişim Başkanlığı, Tarım Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve AFAD'ın yer aldığı kriz masası oluşturuldu.

Yangının ikinci gününde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte 20 OGM helikopteri olmak üzere 27 helikopter ve 14 uçak söndürme çalışmalarına yeniden katıldı.

JANDARMA'DAN TAM İSABET

Orman Kahramanlarından AFAD'a, Jandarma'dan Sahil Güvenliğe kadar herkes seferber durumda. Söndürme çalışmalarına katılan Jandarma helikopter pilotunun hedefi tutturma sevinci kameraya yansıdı.

İLK KEZ BİR KEREDE 7-10 TON SU ATAN TSK HELİKOPTERLERİ DE SAHADA

Yangınla mücadelede ilk kez bir kerede 7-10 ton su atan TSK helikopterlerinin göreve başladı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Kara Kuvvetlerimize ait helikopterler ile Marmaris’te devam eden yangın söndürme çalışmalarına destek sağlanmakta olup 1 adet S-70, 1 adet AS-532 ve 1 adet CH-47 tipi helikopterlerimiz de yangına havadan müdahale etmektedir." ifadeleri yer aldı.