Ekonomi

Marketlerde yeni dönem! Prezervatif, bebek bezi, çikolata kutuya giriyor...

Marketlerde yeni bir dönem başlıyor. Marketler artık pahalı ve değerli ürünleri şeffaf kutulara koyup, alarm takıp sergileyecek. Ürünü almak isteyenler bazı teknoloji marketlerinde görülen kutularda olduğu gibi ürünlerini kasada kutu açıldıktan sonra alabilecek. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu böyle bir uygulamanın marketlerdeki hırsızlık olaylarını azaltacağını ancak kasada bekleme süresinin artacağını ifade etti.

Türkiye'deki bazı marketler artan hırsızlık olaylarına karşı daha çok teknoloji marketlerde uygulanan şeffaf kutu uygulamasını başlattı. 

Milliyet Uzmanpara'nın haberine göre marketler bebek bezi, bebek maması, jilet, prezervatif, pahalı çikolatalar gibi fiyatı yüksek ürünleri artık alarm takıp şeffaf kutular içinde satışa sunacak. 

İşte alarm sistemi takılan bebek mamaları:

Yeni uygulamayı değerlendiren Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Bazı marketler hırsızlık olaylarına karşı önlem almış durumda. Marketler bu şeffaf kutuları demirbaş olarak kullanacak. Bu uygulamanın marketlere maliyeti yok. Kutuların ebadı küçük ve bu kutular kasada sökülecek." diye konuştu.

"VATANDAŞIN RAHATSIZLIĞINA NEDEN OLUR!"

Bu uygulamanın vatandaşa büyük zaman kaybı yaratacağını belirten Ağaoğlu, "Bu uygulama ile birlikte kasada bekleyen müşterilerin vakit kaybı fazla olacak. Bu da vatandaşın rahatsızlığına neden olur." ifadelerini kullandı.

Günün Videosu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Sürü İnsansız Deniz Aracı (İDA) Projesi'nde ilk aşama tamamlandı. Proje kapsamında ASELSAN ve alt yüklenicileri tarafından yeni nesil yüksek manevra, denizcilik ve duruş kabiliyetli Albatros-S İDA ve sürü mimarisi geliştirildi.