Spor |

Marius Sumudica: Herkes Sumudica, Sumudica diye üstüme geliyor. Benim işim de zor

Marius Sumudica: "Takım içinde problemler var. Bu problem hakkında konuşmak istemiyorum. Bu yönetimsel bir problem. Onlar bu problemi çözmeliler, ben bu takımın hocasıyım. Oyuncularımı motive etmeye çalışıyorum. Bugün takımım sahada motivasyonu göstermeye çalıştı. Eve döndüğünüzde eşinizle iyi bir ilişkiniz yoksa bu da iyi sonuç getirmez. Takımın içindeki problemleri yönetimin çözmesini bekliyoruz."

Süper Lig'in 24. haftasında Karagümrük'e deplasmanda 1-0 mağlup olan Yeni Malatyaspor'da 3 puan hasreti 13 maça çıktı. Malatya ekibinin Romen teknik direktörü Marius Sumudica, kötü gidişatın faturasını yönetime çıkardı.

Sumudica, takımda maaş alamayan oyuncuların olduğunu söyleyerek, “Takımın içindeki problemleri yönetimin çözmesini bekliyoruz. Uzun zamandır maaş almayan oyuncularımız var. Böyle bir takımın hocası olmak kolay değil” dedi.

Normal bir maç olduğunu söyleyen Sumudica, “Bir takım hiçbir problemi olmayan diğer takım da kümede kalma mücadelesi veren takımın mücadelesi oldu. İki farklı devre oynadık. İlk yarı iyi olduğumuzu söyleyemem ama ikinci yarı oyunu kontrol ettik. 6 tane transfer getirdik bonservisi olmayan. Bunlar serbest oyunculardı. 6 oyuncu gelirken 3 oyuncuyu kaybettik. İkisi stoper onlar gitti. Tetteh’i kaybettik. Sakatlandı, bizle beraber değil. Bunlar olurken puan almak kolay değil” şeklinde konuştu.

“MAAŞ ALAMAYAN OYUNCULARIMIZ VAR”

Takımın içinde yönetimsel problemler olduğunu vurgulayan deneyimli teknik adam, “Ayrıca takım içinde problemler var. Bu problem hakkında konuşmak istemiyorum. Bu yönetimsel bir problem. Onlar bu problemi çözmeliler, ben bu takımın hocasıyım. Oyuncularımı motive etmeye çalışıyorum. Takımım sahada motivasyonu göstermeye çalıştı. Eve döndüğünüzde eşinizle iyi bir ilişkiniz yoksa bu da iyi sonuç getirmez. Takımın içindeki problemleri yönetimin çözmesini bekliyoruz. Uzun zamandır maaş almayan oyuncularımız var. Böyle bir takımın hocası olmak kolay değil. Herkes Sumudica, Sumudica diye üstüme geliyor. Benim işim de zor. Başkan elinden gelen her şeyi yapıyor. 20 yıllık kariyerimde böyle dramatik durum hiç görmedim” ifadelerini kullandı.

VOLKAN DEMİREL: GOLÜ BULDUKTAN SONRA SKORU KORUMAYA GİTTİK

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel ise maç sonu basın toplantısında şunları söyledi:

"Konumları gereği kazanmaları gereken bir maçtı. Bizim de ihtiyacımız olan bir maçtı. İlk yarının tamamını üstün oynadık. Pozisyona giren bizdik ama sonuçlandıramadık. İkinci yarı Malatyaspor’un eline geçti. Kenardan pozisyon bulmaya çalıştılar. Biz de bulduğumuz golle öne geçtik. Neticede 1-0 kazandık. İlk yarı düşündüğümüz planı gerçekleştirdik. İkinci yarı onlara geçti. Biz de golü bulduktan sonra skoru korumaya gittik. Yukarılara tırmanmak istiyoruz. 3 puan kazanarak ilerleyen haftalarda kendimizi yukarılara taşımayı düşünüyoruz."

“Pesic Çarşamba günü takıma katılacak”

Demirel, oyuncusu Pesic ile ilgili sorulan soruya, “Şu an Türkiye’de değil yurt dışında tedavi görüyor. Çarşamba dönecek. Yüzde yüz hazır dönecek. İsim olarak Toure, Bistrovic ve Braschi iyi oyuncular. Katkı sağlayacaklar. Karakter olarak da yaptıkları ortada. Takım içi konuşmalarda ön saflarda yer alıyorlar. İyi transferler yaptık. 1-2 takviye daha olabilir. Başkanımızla konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.