Spor

Marco Paixao: Türkiye cennet

Üst üste 3. kez gol kralı olmaya koşan Altay'ın Portekizli golcüsü Marco Paixao, "Buraya gelmeden önce Türkiye'de Avrupai bir hayat yaşacağımı söyleselerdi inanmazdım. Geldikten sonra gördüğüm şey tamamen cennet. Burası cennet bir vatan. İnsanlar yardımsever ve sempatik. Burada gerçekten mükemmel arkadaşlıklar kurdum" dedi.

Altay'ın Portekizli forveti Marco Paixao, üst üste 3. kez gol kralı olmaya koşuyor... İzmir ekibinin formasıyla ilk sezonunda 29, ikinci sezonunda 22 gol atarak 2 kez gol kralı olan, bu sezon da 19 golle yine zirvede yer alan Paixao, bu sezon da gol kralı olursa lig tarihinde bir ilke imza atacak.

Kulüp tarihinde 146 gol atan Mustafa Denizli ve 72 golü bulunan Reha Kapsal'ın ardından 71 golle en golcü üçüncü oyuncu olan Marco Paixao, 2 gol daha kaydetmesi halinde Kapsal'ı geride bırakacak. 

Şampiyon olacaklarına inancının çok yüksek olduğunu ifade eden Portekizli forvet, "Süper Lig şansımızı oran olarak soracak olursanız, yüzde 200 olduğunu söyleyebilirim. Teknik direktör Osman Özköylü geldikten sonra iyi bir ivme yakaladık, daha iyi oynamaya başladık. Hocamız mentaliteyi değiştirdi. Özellikle topa sahip olmamız gerektiğini bir çok kez bize iletti ve bunun için çalışmalar yaptı. Osman Özköylü daha önce gelebilseydi belki de şu anda birinci sırada olabilirdik. Kendisiyle psikolojik olarak güzel bir toparlanma periyodu geçirdik. Maç maç düşünüp kazanarak devam edeceğiz" yorumu yaptı.

Türkiye'ye gelmeden önce çok farklı düşüncelerde olduğunu kaydeden Portekizli gol makinesi "Buraya gelmeden önce Türkiye'de Avrupai bir hayat yaşacağımı söyleselerdi inanmazdım. Geldikten sonra gördüğüm şey tamamen cennet. Burası cennet bir vatan. İnsanlar yardımsever, sempatik. Birbirlerine iyi davranan insanlar. Burada gerçekten mükemmel arkadaşlıklar kurdum" dedi.

36 yaşındaki futbolcu, ilerleyen yaşına rağmen gol atmayı sürdüren Marco Paixao, futbolu bırakmayı düşünmediğini söyledi. (DHA)

Günün Videosu
Tokyo 2020'nin 11. gününde atletizm ve yelkende yarışan milli sporcular başarılı sonuçlara imza attı. Necati Er üç adım atlamada, Eda Tuğsuz ise cirit atmada finale çıktı. Ramil Guliyev erkekler 200 metrede yarı finalde. Yasmani Escobar ise olimpiyat altıncısı oldu. Yelkende Türk olimpiyat tarihinde bir ilk yaşandı.