Yaşam |

Mansur Yavaş'tan çakar lamba talimatı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, genelge yayınlayarak çakar lamba bulunan tüm araçlardan sistemlerin sökülmesi istedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, genelge yayınlayarak mevzuata aykırı şekilde çakar lamba bulunan tüm araçlardan sistemlerin sökülmesi istedi.

Belediye birimlerine, ASKİ, EGO Genel Müdürlükleri ile belediye şirketlerine gönderilen genelgede tahsisli bütün araçların amacına uygun olarak kullanılması istenilerek, mevzuata aykırı şekilde üzerinde ışıklı ve sesli uyarı sistemi bulunan araçlardaki sistemlerin ise ivedi şekilde sökülüp, bu sistemlerin de değerinin kaybedilmeyecek şekilde muhafaza edilmesi ifade edildi.

KOORDİNELİ OLARAK TESİS EDİLMESİ

Sistemlerin Belediye, ASKİ ve EGO bünyesinde genel sekreterlik ve genel müdürlükler tarafından oluşturulacak bir komisyon tarafından değerlendirilmesi için kamu kurum ve kuruluşları, Emniyet ve Jandarma Teşkilatı ile koordineli olarak tesis edilmesi ve sonucunda bilgilendirilmesi söylendi.

"TASARRUF ANLAYIŞINA UYGUN HAREKET EDİLMESİ..."

Birim amirleri ve şirket yetkilileri tarafından kullanılan kiralık hizmet araçlarının sözleşme bitiminden hemen sonra, yeni kiralama işlemlerinde mevzuata ve tasarruf anlayışına uygun olarak hareket edilmesi ayrıca vurgulandı.