Gündem

Manisa ve Malatya'daki orman yangınları söndürüldü!

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde aynı anda 4 noktada birden yangın çıktı. Alevler, vatandaşların da yardımıyla yaklaşık 1 saatte söndürüldü. 2 hektar ormanlık alan zarar gördü. Öte yandan Malatya'nın Darende ilçesinde, kayısı, kavak ve çam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken soğutma çalışmaları sürüyor.

Manisa'nın ilçesi Saruhanlı'nın kırsal Çakmaklı ve Bahadır Mahalleleri arasındaki Karatepe mevkiinde, saat 14.11 sıralarında yangın çıktı.

4 noktada birden başlayan yangında dumanları fark eden çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye 1 helikopter, 6 arazöz ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Alevler, vatandaşların da yardımıyla yaklaşık 1 saatte söndürülürken 2 hektar orman alanı zarar gördü. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.


MALATYA'DAKİ YANGIN DA SÖNDÜRÜLDÜ

Malatya'nın Darende ilçesinde, kayısı, kavak ve çam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, soğutma çalışmaları sürüyor.

Yangın, öğle saatlerinde ilçeye bağlı Sayfiye Mahallesi'nde başladı. Bilinmeyen nedenle kayısı, kavak ve çam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda alevler ve dumanlar yükseldi. Yangını görenlerin ihbarıyla olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ağaçların küle döndüğü yangına ekipler tarafından müdahale edildi. İtfaiye tarafından söndürülen yangın, evlere sıçramadan kontrol altına alındı. Ekiplerin soğutma çalışması sürerken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.