Gündem

Manavgat yangın alanına beklenen yağmur yağdı!

Antalya'da kontrol altına alınan Manavgat yangınının ardından soğutma çalışmaları devam ederken orman işçileri ve itfaiye ekiplerinin yüzü yağmur yağmasıyla güldü. Orman işçilerinden Vasfi Dinç, "Allah'ıma çok şükür yağmur yağdı. Şu an sadece biz değil, dağdaki böcekler, kurtlar, kuşlar dua ve şükrediyor" dedi.

Antalya'da 28 Temmuz'dan başlayan ve dün kontrol altına alınan Manavgat orman yangınında günlerdir cansiperane mücadele eden orman işçileri ve itfaiye ekipleri soğutma çalışması yapıyor.

EL AÇIP DUA ETTİLER

Çalışmalar sırasında yağmur damlalarının düştüğü an, orman işçileri büyük sevinç yaşadı. Bazı işçiler ellerini açıp gökyüzüne bakarak, "Çok şükür" diye dua etti. Ekiplerin yaşadığı mutluluk görüntülendi.

"ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN"

Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü'nde görevli orman işçisi Ali Bahar, 11 gündür yüzünün ilk defa güldüğünü söyledi.

Yağmurun şiddetli yağması halinde soğutma çalışması görevi yapacağını aktaran Bahar, "Yorulduk ama hem yangını kontrol altına almanın hem de yağmurun mutluluğunu yaşıyoruz. Allah'a şükürler olsun" dedi.

"SADECE BİZ DEĞİL, DAĞDAKİ KURTLAR, KUŞLAR DA DUA EDİYOR"

Orman işçisi Vasfi Dinç ise, "Allah'ıma çok şükür yağmur yağdı. Şu an sadece biz değil, dağdaki böcekler, kurtlar, kuşlar dua ve şükrediyor. Bu yağmura günlerce şükretmemiz gerekiyor. Hepimizin yüzü gülüyor. Çok mutluyuz." ifadesini kullandı.

ISPARTA'DAKİ YANGIN YAĞMURDAN SONRA SÖNDÜ

Isparta’nın Sütçüler ilçesine bağlı Çandır köyünde devam eden yangın bölgesinde de sağanak yağış etkili oldu.

Sütçüler ilçesine bağlı Çandır köyündeki Yazılı Kanyon Tabiat Parkı’ndaki ormanlık alanda pazartesi günü başlayan yangın 6’ıncı günde 2 bölgede devam etti. Çandır köyünde saat 15.15 itibariyle sağanak yağış başladı. Yaklaşık 1 saat süren yağış Çandır köyünün yanı sıra Sütçüler ilçesi ve çevresinde etkili oldu. Yağış sonrası Çandır köyünde yangının devam ettiği bir bölgenin kalmadığı öğrenildi.