Yaşam

Maltepe'de doktorun köpeğini yumrukladığı görüntüler tepki çekti! Arslan Adnan G. gözaltına alındı

Maltepe'de emekli radyoloji uzmanı Arslan Adnan G. isimli şahsın evinin bahçesindeki köpeğine uyguladığı yumruklu şiddet, bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Yaşanan olaya mahalle sakinleri tepki gösterirken, köpeğine şiddet uyguladığı anlara ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Arslan Adnan G. ise gözaltına alındı.

Dün Maltepe Yalı Mahallesi Hedef Sokak'ta meydana gelen olayda, emekli radyoloji uzmanı Arslan Adnan G., oturduğu binanın bahçesinde baktığı 2 yaşındaki Golden cinsi 'Stay' isimli köpeğinin yanına indi. Agresif tavırlar sergilediği gerekçesi ile kulübesinden çıkardığı köpeğine şiddet uygulayan Arslan Adnan G., çevredeki bina sakinleri tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine harekete geçen Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Mobil Park ekipleri, emekli radyoloji uzmanını gözaltına alarak Cumhuriyet Polis Merkezi'ne getirildi.

 

'BİR ANLIK SİNİRLE VURDUM'

Arslan Adnan G.'nin polisteki ifadesinde, "Köpeğe bir anlık sinirle, istem dışı vurdum" dediği öğrenildi. Öte yandan köpek, geçici olarak Çekmeköy'de bulunan özel bir hayvan oteline yerleştirildi.


MAHALLELİ ŞİDDET OLAYININ UZUN ZAMANDIR YAŞANDIĞINI SÖYLEDİ

Uzun süredir şiddet olayının yaşandığını belirten mahalle sakinleri, yaşananlara tepki gösterdi. Doktorun kulübesinden zorla çıkardığı köpeğine uyguladığı şiddet anı ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.


'İNSANA VURUR GİBİ VURUYOR...'

Onur Durmuş isimli mahalle sakini, "Öncesinde böyle bir şey olduğunu duyuyorduk. Görüntüleri izleyince şok olduk. İnsana vurur gibi hayvana vuruyor. Yazıktır, günahtır. Hayvana karşı şiddetin her zaman karşısındayız” diye konuştu.

 

Sitene Ekle