Gündem |

Malkoç, Erdoğan'ın talimatıyla özür dilemiş...

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç'a Devlet Bahçeli'ye yönelik alaycı sözleri nedeniyle kamuoyundan büyük tepki gelmiş, SuperHaber de bu tepkileri haberleştirerek, "Konuşturmayın artık bu Şeref Malkoç'u! Herkes 'Devlet' adamı olamıyor" yazmıştı. Şeref Malkoç'un, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine özür dilediği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, FOX TV’de canlı yayınlanan Çalar Saat programına konuk olmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin pazar günü Yenikapı’da yapılacak mitinge katılmasıyla ilgili konuşurken, “Bu tabii Bahçeli için de bir imkandır. Ömründe görmediği bir kalabalığa hitap edecek” demişti.

Malkoç'un, bu ifadeleri kullanırken gülmesi de dikkat çekerken, Şeref Malkoç'un, Türkiye'nin son dönemde karşı karşıya kaldığı ağır saldırılar karşısında her zaman milli duruş sergileyen Devlet Bahçeli hakkında böylesi bir alaycı üslup kullanması kamoyuunda tepki toplamıştı.

Tepkiler üzerine SuperHaber de konuyu gündeme taşıyarak, "Konuşturmayın artık bu Şeref Malkoç'u! Herkes 'Devlet' adamı olamıyor" yazmıştı.

(

Haberimiz için TIKLAYIN....

)

Özür geldi

Şeref Malkoç bu gelişmeler üzerine yazılı bir açıklamayla, "Mitinge katılımla ilgili olarak sarf ettiğim bir cümle sebebiyle başta Sayın Devlet Bahçeli'nin şahsından ve tüm MHP camiasından özür dilerim" dedi.

Erdoğan: Özür dilemesini ben istedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili olarak TRT canlı yayınında şöyle konuştu.

Başdanışmanlarımdan bir tanesinin televizyonda açıklaması oldu. Çok çirkin buldum. Kendisine haber gönderdim, "Açıklamasını yapsın, özür dilesin" dedim. O da bir metin ele alarak özür dilemiş.

İşte Malkoç'un özür açıklaması:

040820161740599985861_3.jpg