Magazin |

Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi eşinin kapısına baltayla dayandı! Seval Bazencir KADES sayesinde kurtuldu

Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi Yusuf Bazencir, 2017 yılında hayatını birleştirdiği ve tartışma yaşadığı eşi Seval Bazencir'in kapısına dayanadı. Seval Bazencir boşanma aşamasında olduğu eşini görmek istemeyince, Yusuf Bazencir, baltayla evin kapısını kırarak içeri girmeye çalıştı. Genç kadın, KADES uygulamasıyla olay yerine polis çağırdı. Yusuf Bazencir gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi Yusuf Bazencir, 5 yıldır evli olduğu Seval Bazencir'e dehşet dolu anlar yaşattı. Yusuf Bazencir ile eşi Seval Bazencir arasında kavga çıktı. Seval Bazencir, eşiyle görüşmek istemedi ancak Yusuf Bazencir, baltayla evin kapısını kırarak içeri girmeye çalıştı. Genç kadın, KADES uygulamasına basıp yardım istedi. Gözaltına alınan Yusuf Bazencir, “İlaçlarımı almak için kapıyı baltayla kırmaya çalıştım. Amacım eşime zarar vermek değildi” diyerek kendisini savundu.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre; Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi Yusuf Bazencir, Seval Bazencir'le tartışınca eline geçirdiği baltayla ikametinin kapısını kırarak içeri girmeye çalıştı. Olay 9 Mart'ta İstanbul Beşiktaş'ta meydana geldi. 2017 yılında görkemli bir düğünle dünya evine giren Yusuf Bazencir ve Seval Bazencir arasında bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışma yaşandı.

 

BALTAYLA EVİN KAPISINA SALDIRDI


Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar boşanma kararı aldı. Seval Bazencir eşine kendisinin evi terk etmeden gelmemesini söyledi ancak Yusuf Bazencir ikametine girmek istedi. Taraflar arasında eve girme konusunda çıkan tartışma büyüyünce Yusuf Bazencir eline geçirdiği balta ile ikametin kapısını kırmaya başladı.

 

KADES UYGULAMASIYLA POLİS ÇAĞIRDI

Eşinin kapıyı kırmasıyla daha da telaşa kapılan genç kadın telefonunda bulunan KADES uygulamasıyla olay yerine polis çağırdı. Dakikalar sonra ikamete gelen polisler Yusuf Bazencir'i baltayla kapıyı kırmaya çalışır vaziyette görünce bu kez taraflar arasında kısa süreli arbede yaşandı.


İKİLİNİN İFADESİ ALINDI

Emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan Yusuf Bazencir ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Karakolda ifade veren şüpheli eşiyle telefonda tartışma çıktığını daha sonra eşinin kendisinin eve gelmemesini söylediğini anlattı. Eve girmek için baltayla kapıyı kırmaya çalıştığını söyleyen Bazencir amacının eşine zarar vermemek olduğunu belirtti.


İfade veren Seval Bazencir ise yaşanan tartışmadan dolayı çok korktuğunu eşinin kendisine hakaret ve tehditlerde bulunduğunu bu nedenle şikayetçi olduğunu söyledi.


YUSUF BAZENCİR ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Karakoldaki ifadesinin ardından İstanbul Adliyesine sevk edilen Yusuf Bazencir savcılıkta verdiği ifadesinde de amacının eşine zarar vermek olmadığını evde bulunan ilaçlarını almak amacıyla kapıyı baltayla kırmaya çalıştığını söyledi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Yusuf Bazencir adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.