Gündem |

Mahmutyazıcıoğlu'nun ortağı bir hafta önce silahlı çatışmaya karışmış! Birbiriyle bağlantılı mı?

Kendi restoranında silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Beşiktaş yöneticisi avukat Şafak Mahmutoğlu'nun ortağı hakkında dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Ünlü avukatın ortağı avukat Süleyman Canacankatan, 1 hafta önce evine gelen hırsızlarla silahlı çatışmaya karıştı. Bu iki olayın birbiriyle bağlantılı olabileceği iddia edildi.

Önceki gün gece saat 00.30 sıralarında Bakırköy Balıkçılar Çarşısı Çamözü Sokak'ta meydana gelen olayda BJK eski yöneticisi ve ünlü sunucu Ece Erken'in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti, şoförü Murat Bilmez ise yaralandı.

4 KİŞİ ARANIYOR

Polis ekiplerinin çalışmaları sonucu, olayla ilgisi oldukları gerekçesiyle 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 6 kişiden 2'si Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalandı. Gözaltına alınan kişilerin Uğur Can B. ve Gökhan K. olduğu öğrenilirken, Ali Y., Kadir Y., Seccad Y., Serkan D.'yi yakalama çalışmaları sürüyor.

 

ORTAĞI 1 HAFTA ÖNCE SİLAHLI ÇATIŞMAYA GİRMİŞ

Avukat Süleyman Canacankatan'ın iddiasına göre; 12 Ocak tarihinde, kendisinin olmadığı ve yine avukat olan eşi Gülden Canacankatan ile 22 yaşındaki oğlunun olduğu evlerine iki kişi girdi. İki kişi, evdekilere aldırış etmeden çekmece ve dolapları karıştırdı. Şüphelileri fark eden oğlu Süleyman Canacankatan'a haber verdi.

Arkadaşlarıyla birlikte 5 dakika içinde gelen Süleyman Canacankatan'ın bağırmasıyla şüpheliler silahla ateş açtı. Canacankatan da ruhsatlı silahıyla karşılık verdi. Çatışma sonrası şüpheliler camdan atlayarak kaçtı. Şüpheliler, onları bekleyen bir araca binerek, kayıplara karıştı.

 

Bildirilmesi üzerine gelen polis ekipleri evde incelemelerde bulundu. Evde aynı silahtan çıktığı anlaşılan mermi kovanları bulundu. Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin şüphelileri yakalamak için çalışması sürüyor.

"ÇIK DIŞARIYA DİYE BAĞIRMAM ÜZERİNE BİZE BİRİ ATEŞ ETTİ"

Avukat Süleyman Canacankatan, olayla ilgili şunları söyledi: * Çarşamba günü arkadaşlarımla otururken oğlum beni telefonla aradı 'Baba yatak odasında hırsız var' dedi. Ben de arkadaşlarımla beraber acil buraya geldim. Arkadaşlarla evin içerisine girdik. Biz odaya ilerlerken ben tedirgin oldum. Hırsızlara 'Çık dışarıya' diye bağırdım. Bağırmam üzerine bize biri ateş etti.

 

"BEN ATEŞ ETTİM O DA ATEŞ ETTİ"

Tereddüt ettik ne oluyor diye. Ruhsatlı silahımla kapıdan yere 2 el ateş ettim, o da bana bir daha ateş etti. Bu sefer ben yine kapıya doğru iki el ateş ettim. Sesler kesildi. Kapıyı kilitlemişler, benim korumam olan arkadaşım kapıyı omzuyla kırdı. Önce şu yukarı ateş etmiş, sonra da lavabonun camına ateş ederek camdan kaçmış.

"HIRSIZ ONU BEKLEYEN ARABAYA BİNİP KAÇMAYA BAŞLADI"

Dışarıda bir arkadaşım gördü, yüksekten atladı diye hırsız topallamaya başlamıştı. Bizim arkadaşlardan bir tanesi onu gördü. Hırsız onu bekleyen arabaya binip kaçmaya başladı. Bizim arkadaş da peşine takılmış. Ters yöne girmiş hırsız. Benim arkadaşım da ters yöne giremeyince kaçmış.

"OĞLUM BİRAZ DAHA GEÖ GELSE HIRSIZLARLA BURUN BURUNA GELECEKTİ"

Oğlum 30 saniye önce oradan geçmiş. Biraz daha geç geçse hırsızlarla burun buruna gelecekti. Ben biraz daha geç kalsaydım karım yukarı çıkmış olacaktı. Silahlı hırsız biz çok duymadık. Hırsız dediğin birini görünce kaçar bunlar ses duyunca ateş ediyor. 10 dakika içerisinde benim saatlerimi ve yüzüklerimi çalmışlar.

"SİLAHLI HIRSIZ TEK TÜK DUYDUM"

Ben ceza davalarına bakarım, 30 yıllık meslek hayatımda tek tük silahlı hırsız duydum. Husumetlik bir durum bu adi bir hırsız ama bunlar başka bir boyuta götürüp silahla hırsızlık yapıyorlar.