Gündem |

Mahmutyazıcıoğlu'nu öldüren infaz timinin kimlikleri ortaya çıktı: İşte fotoğrafları....

İstanbul Bakırköy'de balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, Beşiktaş'ın eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde yeni ayrıntılar ortaya çıkamaya devam ediyor. Mahmutyacızıoğlu'nun infaz timindeki şahısların kimlikleri ve fotoğrafları ortaya çıktı.

Ece Erken'in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti, şoförü Murat Bilmez ise yaralandı.

6 ŞÜPHELİDEN 2'Sİ YAKALANDI

Polis ekiplerinin çalışmaları sonucu, olayla ilgisi oldukları gerekçesiyle 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 6 kişiden 2'si Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalandı.

 

İŞTE İNFAZ TİMİNDEKİ ARANAN İSİMLER

Gözaltına alınan kişilerin Uğur Can B. ve Gökhan K. olduğu öğrenilirken, Ali Y., Kadir Y., Seccad Y., Serkan D.'yi yakalama çalışmaları sürüyor.

İşte infaz timinde yer alan ve hala aranmaları devam eden o isimler... 

 


NE OLMUŞTU?

Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde ifadesine başvurulan ve Mahmutyazıcıoğlu'nun müvekkili olan Suphi M., gayrimenkul satışı nedeniyle Gökhan K. ile aralarında 1 milyon 480 bin liralık gayrimenkul satışı olduğu ve kendisinin aynı gayrimenkulü 1 milyon 600 bin liraya satması üzerine Gökhan K.'nın kendisinden 100 bin lira daha istediğini söyledi.

Bunun üzerine aralarında yaşanan anlaşmazlık sonrası Gökhan K. kendisini, "O zaman ağabeylerimi gönderirim" dediğini kaydetti.

Bu konuşmaların ardından hakkında gözaltı kararı bulunan kişilerden Seccad Y.' nin de kendisini araştırdığını söyleyen Suphi M. kendisini Ali Y.'nin (Drej Ali) yeğeni olarak tanıtan Kadir Y.'nin çağırmasıyla Mahmutyazıcıoğlu ile kafeye gittiklerini söyledi. Yapılan görüşmede 65 bin liraya anlaştıklarını söyleyen Suphi M., Mahmutyazıcıoğlu'nun kendisine yazılı bir belge olmadan parayı vermemesini söylediğini ifade etti.

 

 

Bunun üzerine Seccad Y.'nin Mahmutyazıcıoğlu'nu arayarak tartıştıklarını söyledi. Suphi M., Gökhan K. da kendisini aradığını belirterek, ona da Mahmutyazıcıoğlu'ndan alması gerektiğini söylediğini ifade etti. Sonrasında tartışma yaşandı.

Kasığından vurulan Mahmutyazıcıoğlu, kurşunun atardamara isabet etmesi üzerine olay yerinde kan kaybından hayatını kaybetti. Olayda silahı kullanan ve olay yerine geldiğinde kendisini Drej Ali kod adlı 27 yaşındaki Ali Y. nin yeğeni olarak tanıtan Kadir Y. olduğu belirlendi. Polis ekipleri Ali Y., Kadir Y. Seccad Y. ve Serkan D.'yi yakalamak için çalışma başlattı.

Kaynak: Sabah