Gündem |

Mahmutyazıcıoğlu'nu Drej Ali mi öldürttü? Beklenen açıklama geldi: Yeğenlerimle 4 yıldır görüşmüyorum!

İlk olarak SuperHaber tarafından duyurulan Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun katilininin Drej Ali lakaplı Ali Yasak olması sonrası gözler Yasak'a çevrilmişti. Cinayetin azmettiricisi Drej Ali mi? sorularına cevap veren Yasak, "Babalarıyla 20 yıldır görüşmüyorum, yeğenlerimi de 4 yıl önce gördüm" dedi. Yasak ayrıca, "Öğrendiğime göre aranan yeğenlerimin babaları da bulunmalarını istiyor." dedi.

Sunucu Ece Erken'in eşi ve Beşiktaş eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutoğlu'nun ölümü sonrası SuperHaber olarak dikkat çeken detayları paylaşmaya devam ediyoruz.

İlk olarak SuperHaber'in ortaya çıkardığı, Mahmutyazıcıoğlu'nun katilinin Drej Ali'nin yeğeni çıkması ardından gözler Drej Ali lakaplı Ali Yasak'a çevrildi. 

DİĞER YEĞENİ DE ORADAYMIŞ

Tetiği çekenin 'Drej Ali' olarak bilinen yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden Ali Yasak'ın yeğeni Kadir Yasak olduğu, diğer yeğeni Ali Yasak'ın da orada olduğu açıklandı.

Susurluk davası sanıklarından Drej Ali Lakaplı Ali Yasak'tan Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetiyle ilgili açıklama geldi.

 

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Ali Yasak şunları söyledi:

"KARDEŞİMLE 20 YILDIR KONUŞMUYORUM, YEĞENLERİMLE 4 YILDIR GÖRÜŞMÜYORUM"

"Avukat Şafak Bey’i öldürdüğü gerekçesiyle iki yeğenimin arandığı doğrudur. Kardeşim Mehmet Yasak'ın oğulları. Ancak ben Mehmet Yasak'la 20 yıldır konuşmuyorum. Aynı şekilde yeğenlerimi de son olarak 4 yıl önce annemin cenazesinde gördüm. Onlarla da hiçbir irtibatım yok.

"ÇOCUKLARIMIN DÜĞÜNÜNE DE DAVET ETMEDİM"

Çocuklarımı evlendirdiğimde de kardeşimi de yeğenlerimi de davet etmedim. Aynı şekilde o da kendi çocuklarını evlendirdiğinde beni ve çocuklarımı davet etmedi. Yani hiçbir ilgimiz, alakamız yok. Yeğenimin adının Ali olması nedeniyle, sanki olayı yapan benmişim gibi basında yer alıyorum.

 

"BABALARI DA TESLİM OLMALARINI İSTİYOR"

Ben aranan birisi değilim. Şu anda da işyerimdeyim. Polis beni aramıyor. Arıyorsa da adresim belli. Şu anda da işyerimdeyim. Aranan yeğenlerimin de babası tarafından bulunup teslim olmalarını istediğini öğrendim. Doğrusu da polise gidip teslim olmalarıdır. Avukat Şafak Beyi de tanımazdım."