Gündem |

Mahmut Hoca'nın yoğun bakımdan çıkması için 100 kurban kesti

İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tedavisinin iyi yönde gitmesi için 100 kurban kesildi.

Ustaosmanoğlu bir süre önce rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı. Fatih Medreseleri Vakfı, cemaatin lideri Ustaosmanoğlu'nın tedavisinin iyi yönde gitmesi için Türkiye ve Afrika'da yüz kurban kestirdi.

Fatih Medreseleri Vakfı tarafından İsmailağa Cemaati mensuplarına gönderilen mesajda, "Efendi Hazretlerimizin sıhhat ve afiyeti için bir insan bedeli olan 100 büyükbaş hayvan kurban edilmesi kararlaştırılmıştır." denildi.

Vakıftan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Allah'a adanmış bir hayat için 100 büyük baş kurban

Doğumu yeryüzüne müjde ve şeref olan, çocukluğu ve gençliği de dahil bütün hayatını Allah için sarfeden ve hala sarfetmeye devam edeni milyonlarca insanın hafız olmasına, cennet lisanı Arapçayla beraber İslami ilimler öğrenmesine ve her şeyden önemlisi Allah ile tanışmasına vesile olan, Rasulullahsız nefes bile alıp vermeyecek derece sünneti seniyyeyi yaşayan ve yaşatan, binlerce ehli sünnet alim ve Allah dostu tarafından asrımızın Müceddidi seçilen, Sultanımız Mahmut Efendi Hazretlerimizin tam manasıyla sağlık, sıhhat ve afiyetine kavuşmasına bedel olması niyetiyle bütün ihvanımız ve sevenleri adına 100 büyük baş kurban kesiyoruz.

Rabbimizden niyetimizi ve kurbanlarımızı kabul buyurmasını, en kısa zamanda Mahmut Efendi Hazretlerimize tam manasıyla daimi şifalar ikram buyurmasını temenni ediyoruz."