Koronavirüs |

Madagaskar'ın korona ilacına talep artıyor! Bir ülke daha istedi

Madagaskar'ın yeni tip koronavirüse karşı geliştirdiği bitkisel ilaca talep artıyor. Senegal, Tanzanya, Nijer, Ekvator Ginesi, Senegal, Gine Bissau ve Kongo Cumhuriyeti'nin ardından Nijerya da ilaçtan sipariş etti.

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya, Madagaskar'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiğini ileri sürdüğü bitkisel ilacı sipariş etti.

Başkanlık Görev Gücü Başkanı Boss Mustafa, gazetecilere yaptığı açıklamada, Madagaskar'da üretilen ilacı ithal ederek deneyeceklerini söyledi. Mustafa, "Madagaskar, birçok ülkeye ilaç gönderdi ve biz de bu ilacı test ederek deneyeceğiz." dedi.

Nijerya'da Kovid-19 salgınının durdurulması için gerekli adımları attıklarını belirten Mustafa, "Salgının durdurulması için farklı tedaviler söz konusu ve bunları deneyeceğiz." şeklinde konuştu.

Nijerya'dan başka Senegal, Tanzanya, Nijer, Ekvator Ginesi, Senegal, Gine Bissau ve Kongo Cumhuriyeti Madagaskar'dan ilaç ithal eden ülkeler arasında yer aldı.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.