Popüler Haberler |

Maçlar seyircili mi oynanacak, ne zaman? TFF açıkladı!

Maçlar seyircili mi oynanacak, ne zaman? Yeni tip koronavirüs salgını sonrası futbol maçları seyircisiz oynanıyordu. Türkiye Futbol Federasyonu konuyla ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar...

Maçlar seyircili mi oynanacak, ne zaman? Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını sonrası önlem amacıyla maçların seyircisiz oynanması kararlaştırılmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) maçların seyircisiz oynanıp oynanmayacağı hakkında son açıklamayı yaptı. Detaylar haberimizde...


MAÇLAR SEYİRCİLİ Mİ OYNANACAK, NE ZAMAN?

TFF’den konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir.


Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.

Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır.

Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecek.”