Gündem |

Maceracı Adnan Er Ovit Dağı'nda 4 Haziran'da tişörtle kayak yaptı

Türkiye'nin doğa güzellikleriyle dilden düşmeyen Ovit Dağı'nın kayak turizmine açılması için mücadele eden eğitimci, dağcı, fotoğrafçı Adnan Er, 4 Haziran'da muhteşem bir çalışmaya imza atarak Ovit Dağı'nın eteklerinde 2.5 kilometrelik pistte kayak yaptı.

Türkiye'nin yaz aylarına girdiği bu günlerde sıcaklıklar iyiden iyiye kendini gösterirken, Rize'nin İkizdere Yaylası'ndaki Ovit Dağı'nda bölgenin kayak turizmine açılması için mücadele veren doğa tutkunu maceracı Adnan Er, 4 Haziran'da çekilen görüntülerde tişört ve şortla 2 bin 640 metre yükseklikte kayak yapmanın keyfini yaşadı.

TÜRKİYE'DE HİÇBİR YERDE BU ŞARTLAR YOK

Olağanüstü güzellikleriyle dillerden düşmeyen Karadeniz'in incisi Ovit Dağı'nda Haziran ayında bunu böyle bir kar kalitesinin başka hiçbir yerde bulunmayacağını belirten doğa tutkunu Er, "3 bin - 4 bin metre yükseklikte böyle bir kar bulmak mümkün ama Türkiye'nin en uzun tüneli olan Ovit Tüneli'nin hemen çıkışında uluslararası karayolları kalitesinde bir yolun hemen kenarında böyle bir pist bulmak ve ona ulaşmak mümkün değil. İnşallah bu bölge mkayak severler için güzel bir tesis olur biz de bu güzelliklerden faydalanmış oluruz" diye konuştu.

 

 

 

Sitene Ekle