Yaşam

"Maalesef İstanbul'a kötü bir haber vereyim"

Pazar gününden bu yana beyazlar altında bulunan İstanbul için bir kötü haber daha geldi. Meteoroloji'nin son raporlarına göre kar yağışı mega kenti terk ediyor. Ancak meteoroloji uzmanı Ahmet Uçar İstanbul için kaygılandıran bir uyarıda bulundu. "Maalesef kötü bir haber vereyim" diye sözlerine başlayan Uçar, özellikle sahillerde gün boyu yağış olacağını ve karların eriyeceğini söyledi.

İstanbul, 14 Şubat pazar gününden bu yana etkili kar yağışı ile beyaza bürünmüş durumda. Ancak Meteoroloji'nin son raporuna göre hava sıcaklığı artarken, kar yağışı da mega kenti terkedecek. 

Meteoroloji'nin 5 günlük hava durumu raporuna göre perşembe günü kentte ve özellikle de kıyı kesimlerde sağanak yağmur bekleniyor.

İstanbul'da cuma gününden itibaren hava sıcaklıkları da yükselmeye başlayacak.

AHMET UÇAR'DAN 'KÖTÜ HABER' MESAJI

Meteoroloji Uzmanı Ahmet Uçar da sosyal medya hesabından İstanbul'daki kar yağışına ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Uçar mesajında "İstanbullu kar severlere maalesef kötü bir haber vereyim. Yarın sabah saatlerinden itibaren yeni gelecek zayıf bir sistem ile birlikte yüksek kesimler dışında özellikle sahillerde gün boyu hafif yağmur ve karla karışık yağmur görülecek, karlar eriyecektir" dedi.