Gündem

Lütfü Türkkan'ın kaçak yapılarının yıkımı 3'üncü günde tamamlandı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın şirketine ait çiftlikteki 26 kaçak yapının yıkımına pazartesi günü başlanmıştı. Ekipler, bugün kaçak yapıların tamamını yıkarak çalışmalarını tamamladı.

Kocaeli'de Köseler mevkisindeki çiftlikte kaçak yapıların yıkımına pazartesi başlayan ve hayvanların tahliyesi nedeniyle çalışmalarına ara veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Dilovası Belediyesi ekipleri, bugün tekrar harekete geçti.

Jandarma bölgede güvenlik önlemi alırken, belediye ekipleri de iş makineleriyle kaçak yapıların yıkımına tekrar başladı.

26 KAÇAK YAPI DA YIKILDI

Ahır olarak kullanılan kaçak yapıların yıkılmasıyla çalışmalar tamamlandı. Çiftlikte dün başlayan çalışmalar kapsamında 26 kaçak yapının yıkıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Türkkan'ın ortağı olduğu şirket tarafından Köseler mevkisinde TOKİ ve orman arazisine yapıldığı belirlenen kaçak yapıların yıkılması için Dilovası Belediyesinin mahkemeye yaptığı başvuru kabul edilmiş, şirketin yürütmenin durdurulması için gerçekleştirdiği başvuru ise Kocaeli 2. İdare Mahkemesince reddedilmişti.