Spor |

Lucescu'dan Fenerbahçe itirafı

Ukrayna ekibi Dinamo Kiev'i çalıştıran Mircea Lucescu, Fenerbahçe'den teklif aldığını açıkladı.

Joachim Löw ve Jorge Jesus'la görüşmelerini sürdüren Fenerbahçe'de teknik direktörlük için için tanıdık bir isim gündeme geldi.

 

Dinamo Kiev'in Rumen çalıştırıcısı Mircea Lucescu, sarı-lacivertli kulüpten yakın zamanda çok ciddi bir teklif aldığını ancak reddettiğini açıkladı.

Gazeta Sporturilor'a özel röportaj veren Lucescu, 'Bu yaz Dinamo Kiev'den ayrılacak mısınız?' sorusuna, "Dinamo Kiev'le 2024'e kadar kontratım var, onları bu kaosun içinde bırakıp gidemem. Fenerbahçe de dahil olmak üzere çok ciddi teklifler aldım ancak burada kalmaya karar verdim. Dinamo Kiev'i bu durumda bırakıp gitmem. Çünkü bu hareket korkaklığın bir işareti olurdu. Dünyadaki hiçbir şey bana bu hareketi yaptıramaz" yanıtını verdi.

Mircea Lucescu ülkemizde 2001/2002 sezonunda Galatasaray'la, 2002/2003 sezonunda ise Beşiktaş'la Süper Lig şampiyonluğu yaşamıştı.

77 yaşındaki deneyimli teknik adam, A Milli Takım'daki 1.5 yıllık başarısız geçen sürecin ardından Dinamo Kiev'in başına geçmiş ve takımı 5 yıl sonra Ukrayna şampiyonluğuna taşımıştı.