Spor |

Liverpool oynadı Courtois kurtardı: Maçın en çok konuşulan ismi o oldu

Real Madrid ve Liverpool Şampiyonlar Ligi, Real Madrid'in galibiyeti ile sonuçlandı... Maçın en çok konuşulan ismi Real Madrid'in kalecisi Thibaut Courtois oldu. Courtois, Liverpool'un 9 karşı atağını kurtararak sergilediği performansla tam not aldı.

Real Madrid ve Liverpool Şampiyonlar Ligi karşılaşması sonuçlandı... Real Madrid, müthiş bir performans göstererek Liverpool'u 1-0 mağlup etti.

Maçın en çok konuşan ismi ise Liverpool'un 9 atışını kurtaran Thibaut Courtois oldu. Sosyal medyada maçın birinci adamı seçilen Courtois, performansıyla tam not aldı.

'BANA SAYGI DUYMUYORLARDI, ARTIK DUYARLAR'

Maç sonrasında açıklama yapan Thibaut Courtois, "Kariyerim için bir final kazanmam ve adıma biraz saygı duydurmam gerekiyordu. İngiltere'de bana saygı duymuyorlardı. Artık duyarlar. Takımımın performansından ötürü gerçekten mutlu ve gururluyum. Dünyanın en iyilerini yendik." dedi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Kaledeki savunmasıyla maçın gündemine oturan Courtois, Opta'nın detaylı analize başladığı 2003/04'ten bu yana bir final maçında en yüksek sayıya ulaşan kaleci oldu.

Sosyal medyada ise Thibaut Courtois paylaşımları birinci sıraya yükseldi. 

Birçok sosyal medya kullanıcısı Courtois'in performansını takdir ederken, "Vatanı savunur gibi… " paylaşımları yaptı.

İşte o paylaşımlardan bazıları...