Gündem

Libya ile imzalanan deniz sınırı anlaşması BM tarafından tescillendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, , Meşru Libya hükümeti ile imzalanan deniz sınırı anlaşmasının Birleşmiş Milletler tarafından tescil edildiğini söyledi. Bakan Dönmez, "Böylece uluslararası hukuka, hak ve adalete dayalı Akdeniz politikamız daha da güç kazandı. Hep söylediğimiz gibi Akdeniz'de ne kimsenin hakkını yeriz ne de hakkımızdan vazgeçeriz" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Meşru Libya hükümeti ile imzalanan deniz sınırı anlaşmasının Birleşmiş Milletler tarafından tescillendiği ve böylece Akdeniz politikamızın güç kazandığı vurgulandı.

Bakan Dönmez Twitter paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Meşru Libya hükümeti ile imzaladığımız deniz sınırı anlaşmamız BM tarafından tescil edildi. Böylece uluslararası hukuka, hak ve adalete dayalı Akdeniz politikamız daha da güç kazandı. Hep söylediğimiz gibi Akdeniz'de ne kimsenin hakkını yeriz ne de hakkımızdan vazgeçeriz." Kaynak: Bakan Dönmez: Libya ile imzalanan deniz sınırı anlaşması BM tarafından tescillendi!

Günün Videosu
15 Temmuz darbe girişimini yöneten isimlerden biri olan eski jandarma yarbay Turgay Sökmen'in firar etmeden önce Akıncı Üssü'ndeki son görüntüleri ortaya çıktı. 'Konseyin karanlık yarbayı' olarak bilinen Sökmen'in rahat tavırları dikkat çekti. Kırmızı kategoride aranan Sökmen için 4 milyon lira ödül kondu.