LGS sınavına ilişkin Kasım ayı örnek soruları, ilk kez videolu çözümleriyle yayında!

Ortaöğretim son sınıf öğrencilerinin her sene girdiği Liselere Giriş Sınavı (LGS) kapsamında Kasım ayı örnek soruları, ilk kez videolu çözümleriyle yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı kapsamında  Kasım ayı örnek soruları, ilk kez videolu çözümleriyle yayınlandı. 

LGS sınavına ilişkin Kasım ayı örnek soruları, ilk kez videolu çözümleriyle yayında!

Ortaöğretim son sınıf öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  (8. sınıf) Haziran ayı başlarında olacakları Lise Geçiş Sınavına heyecanla hazırlanmaktadırlar. Okullarda her ay öğrencilere hazırlık olması adına örnek sorular yayınlanmaktadırlar. Bu sene Kasım ayına yönelik LGS örnek soruları, ilk kez videolu çözümleriyle yayınlandı. 

2022-2023 eğitim öğretim yılında LGS kapsamında yapılacak merkezî sınava ilişkin kasım ayı örnek soruları, öğrencilerin erişimine açıldı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer aldı.

8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay paylaşılan örnek sorulara ilişkin bu kez önemli bir yeniliğe de imza atıldı. Eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve sınava hazırlık yapan tüm öğrencilere destek olmak için kasım ayı örnek sorularıyla birlikte ilk kez soruların çözümlerine ilişkin videolar da paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sayfasından öğrencilere duyurulan Kasım ayı video çözümlü örnek sorularına Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün YouTube kanalından ulaşılabiliyor. 

Kasım Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.
 
Kasım Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.
 
Kasım Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videolarını izlemek için TIKLAYINIZ.
 
Kasım Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videolarını izlemek için TIKLAYINIZ.

LGS sınavına ilişkin Kasım ayı örnek soruları, ilk kez videolu çözümleriyle yayında! ile ilgili etiketler LGS