Popüler Haberler |

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

KYK yurt başvuruları için geri sayım başladı. YKS yerleştirme sonuçlarının açıklamasının akabinde dikkatler YKY yurt başvurularına çevrildi. Şehir dışında eğitim görecek adaylar “KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor” sorusuna yanıt aramakta.

Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi sitesi üzerinden açıklanacak olan KYK yurt başvuruları akabinde adaylar için başvuru süreci başlayacak. YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması sonrasında adaylar “KYK yurt başvuruları başladı mı” sorusunun yanıtını ararken geçtiğimiz yıllarda KYK yurt başvurularının Ağustos ayında alındığı gözlemlenmişti.

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt ve burs başvuruları YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından alınmaya başlanacak.

Üniversite yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte yurt ve burs başvuru süreci başlayacak.

KYK yurtları için başvurular e-Devlet üzerinden alınacak. Üniversite öğrencileri T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı altındaki "Yurt Başvurusu" ile "Burs/Öğrenim Kredisi Başvurusu" ekranlarından gerekli bilgilerin girilmesi gerekiyor.