Eğitim

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? Binlerce öğrencinin merakla beklediği KYK burs ve yurt başvurularının ne zaman başlıycağını sizler için araştırdık. KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ve yurt başvuruları için bekleyen binlerce öğrenci başvuru tarihleri için merakta. KYK burs ve yurt olanakları bu yılda yine birçok öğrenciye destek olacak. KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını sizler için araştırdık.

KYK BURS VE YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs başvuru tarihleri için binlerce vatandaş araştırmalarına başladı. Bu ücret ile beraber öğrenciler belirlenen tarihlerde e devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirecek ve geri ödemeli – ödemesiz ücretten faydalanabilecek.

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) yükseköğrenim öğrencileri için burs, yurt ve öğrenim kredisi başvurularının alınacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Burs başvuruları geçtiğimiz yıl 16 Ekim'de başlamıştı. KYK yurt başvuruları ise geçen sene 19 Ağustos'ta başlayıp 26 Ağustos'ta son bulmuştu. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurt ve burs başvurularının alınması bekleniyor.