Yaşam

Kuvvetli fırtına sonrası İstanbul'a senenin ilk karı düşecek! Öğle saatlerinden sonraya dikkat...

İstanbul'da etkili olan şiddetli fırtına dün öğle saatlerinden itibaren devam ederken Meteoroloji'den kar uyarısı geldi. Bugün öğleden sonraya kadar etkili olacak fırtınanın ardından hava sıcaklıkları hızla düşecek ve birkaç saat içinde kar yağışı görülecek.

İstanbul'un Anadolu Yakası'nın yüksek kesimlerinde senenin ilk kar taneleri bugün öğleden sonra itibariyle senenin ilk kar yağışı görülebilir.

Kuvvetli rüzgar çatıları uçurup, ağaçları devirirken can ve mal kaybına da yol açıyor. Küresel tahmin sistemleri tarafından yayınlanan verilere göre rüzgarın ardından dondurucu soğuklar geliyor.

ÖĞLEN SAATLERİNDEN SONRA SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Tahminlere göre öğlen saatlerinden sonra etkisini kaybedecek olan rüzgarın ardından Türkiye'ye yeni bir hava sistemi giriş yapacak. Hızla düşen sıcaklıklarla birlikte iç ve yüksek kesimlerde kar yağışı görülecek.

 

ANADOLU YAKASI'NA SENENİN İLK KARI DÜŞEBİLİR

Hızlı sıcaklık düşüşüyle birlikte İstanbul'un Anadolu Yakası'nın yüksek kesimlerinde senenin ilk kar taneleri kendini gösterebilir. Akşam saatlerinden itibaren İstanbul'da sıcaklıkların 3 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

 

BAZI İLLERDE YAĞIŞLAR SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Muş, Bitlis ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKŞAM SAATLERİNDEN SONRA KARLAKARIŞIK YAĞMUR YAĞACAK

Yağışların yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Kütahya ve Bilecik çevrelerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz ile Isparta, Antalya'nın doğu kesimleri, Sivas, Erzincan, Tunceli çevreleri, Malatya'nın batısı ve Kayseri'nin doğu ilçelerinin yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.