Kuşadası'nı sağanak vurdu! 2’si çocuk 4 kişi otomobilde mahsur kaldı

Kuşadası'nda kuvvetli yağış nedeniyle bazı yollarda su birikintileri oluştu. Yağmur sularının göle çevirdiği yolda suya gömülen bir araçta mahsur kalan 2’si çocuk 4 kişi çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Yağış nedeniyle bazı mahallelerde ağaçlar yollara devrildi.

Aydın'ın ilçesi Kuşadası'nda saat 18.00’de sıralarında başlayan ve zaman zaman etkisini artıran sağanak, günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

Bazı mahallelerde ağaçlar yollara devrildi. Yağış nedeniyle Söke-Kuşadası kara yolu trafiğinde zaman zaman aksamalar oluştu.

Kuşadası'nı sağanak vurdu! 2’si çocuk 4 kişi otomobilde mahsur kaldı

4 KİŞİ TAVANINA KADAR SUYA GÖMÜLEN MİNİBÜSTE MAHSUR KALDI

Biriken yağmur suları Karayolları 2'nci Bölge Müdürlüğü'nün yetki ve sorumluluğunda olan Otogar Kavşağı ile Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) ve Kuşadası Emniyet Müdürlüğü önündeki yolların bazı bölümlerini göle çevirdi. Oluşan su birikintileri nedeniyle 2 otomobil ile bir minibüs mahsur kaldı. Tavanına kadar suya gömülen 35 ATJ 248 plakalı otomobildeki 2’si çocuk 4 kişi çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Yaşanan olumsuzluklara Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi ekipleri anında müdahale etti. Her sağanakta aynı problemin yaşandığına dikkat çeken sürücüler, Karayolları 2'nci Bölge Müdürlüğü'nü göreve çağırdı.

Otogar Kavşağı ile KUTO arasında kalan yolun aşırı yağışlarda sürekli göle döndüğünü belirten Çağdaş Kunduz, “Bugün de bir otomobilde 4 kişi mahsur kaldı. Onları sırtımızda taşıyıp kurtardık. Bu akşam buradan bir cenaze çıkabilirdi. Karayolları yetkililerini defalarca aramamıza rağmen yardıma kimse gelmedi. Bir an önce sorunumuza çözüm bulunmasını bekliyoruz" diye konuştu.

DHA

Kuşadası'nı sağanak vurdu! 2’si çocuk 4 kişi otomobilde mahsur kaldı ile ilgili etiketler Kuşadası kuvvetli yağış minibüste mahsur kaldılar

Sitene Ekle