Gündem

Kuruluş Osman'da Nihayet Beklenen Oldu! Osman Malhun İle Evleniyor Bala Şaşkın! Gerçekte Malhun Hatun Kimdir?

Malhun Hatun kalbinin sesini dinliyor. Osman'a karşı olan duygularını daha fazla gizleyemeyecek. Evlilik yolu göründü. Obada düğün toyu kurulacak ve evlilik tamamlanacak. Bala Hatun ise bu durum karşısında şaşkın. Ancak babasının sözünü çiğnemeyecek.

Ekranların sevilen ve merakla takip edilen dizisi Kuruluş Osman ile ilgili izleyicilerin araştırmaları ve soruları artıyor. Son günlerde diziye yeni dahil olan Malhun Hatun karakterinin gerçekte kim olduğu en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Çünkü Osman Bey ile evlenecek olması bu merak duygusunu daha da arttırıyor.

Malhun Hatun Osman Bey İle Neden Evleniyor

Şeyh Edebali Umur Bey ile yaşanan tatsızlığın ortadan kalması ve daha güçlü bir birliğin oluşması için Osman’a Malhun Hatun ile evlenmesini teklif ediyor. Gelecek bölümde bu evlilik gerçekleşecek ve Osmanlı Devleti’nin kurulmasına da zemin hazırlayacak.

Bala Hatun Bu Duruma Ne Diyecek

Bala Hatun Malhun Hatun ile normalde anlaşamaz. Bu evlilik olayını duyması kızmasına neden olur. Ancak teklifin Babasından geldiğini anlayınca kaderine boyun bükmek zorunda kalacaktır. Bala Hatun bu karara saygı duyacak ve evliliği onaylayacaktır.

Evlilik Güç Getirecek

Osman Bey ile Malhun Hatun’un evlenmesi obanın daha da güçlenmesine neden olacaktır. Ayrıca Umur Bey Osman Bey’in komutasına girecektir. Bu evlilik sonrası güç birliği kazanacak ve düşmanlara karşı bir zafer niteliği de taşıyacaktır.

Tarihi Karakter Malhun Hatun Kimdir?

Tarihte Malhun Hatun, Osmanlı Devleti padişahı Orhan Gazi’nin annesidir. Aynı zamanda Osman Gazi’nin ilk eşi olarak da bilinir. Sıkça Râbi'a Bâlâ Hâtun ile karıştırılır. Ancak Râbi'a Bâlâ Hâtun Şeyh Edebali’nin kızıdır. Malhun Hatun ise Anadolu Selçuklu Veziri Ömer Abdülaziz Bey’in kızıdır. Malhun Hatun Türk asıllıdır. Aynı zamanda Hatun adına yapılmış bir türbe de vardır.

Malhun Hatun Karakteri Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Ekranların sevilen yüzü Yıldız Çağrı Atiksoy Malhun karakteri ile bu kez Kuruluş Osman’da izleyenlerle buluşacak. Yıldız Çağrı Atiksoy 1 Nisan 1986'da İzmir şehrinde doğdu. Oyuncunun serüveni 2 yıl İzmir Ege Sanat Merkezi’nde aldığı tiyatro eğitimi ile başladı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ise oyunculuk eğitimine devam etti. Atiksoy daha öncede ekranların ilgiyle takip edilen dizilerinde rol aldı. Savaşçı dizisinde Aslı Özkaynak karakteri ile ekranlarda görüldü. TRT 1’in gözde dizisi Şampiyon ’da ise Suna karakterini canlandırmıştı.

Yorumlar
Günün Videosu
Terör örgütü PKK'nın kızı Nilüfer'i kaçırdığı gerekçesiyle Almanya'da tek başına evlat nöbeti tutan Maide T., Türkiye'ye geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla görüşen anne Maide T., "Bakanımız bana çocuğumun kurtarılması için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi." dedi. Maide T., "Kürtlerin böyle bir partiye hiçbir zaman ihtiyacı yok. Bütün Kürtlerin artık buna dur demesi lazım." ifadelerini kullandı.