Yaşam |

Kurban Bayramında gıda yardımı! 81 il için geçerli olacak! Gıda Yardımı nasıl başvurulur?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yeni bir destek haberi var. Sosyal Yardımlar Müdürlüğü 81 il için geçerli olacak Kurban Bayramı gıda yardımı için harekete geçti. Peki Gıda yardımı başvurusu nasıl ve nereye yapılır?

2021 Kurban Bayramı öncesi gıda yardımı için vatandaşların meraklı araştırması başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na baplı Sosyal Yardımlar Müdürlüğü, pandemi etkisini yıkacak, ihtiyaç sahibi aileler için gıda yardımı sürecini başlattı. 3 faz halinde verilen 1000 TL ve 1100 TL sosyal yardım sonrası bir destek haberi daha geldi.

Kurban Bayramında gıda yardımı alacak kişilerin belli şartları taşımak zorunluluğu var. Bu yardımı daha önce almış kişiler herhangi bir başvuru yapmadan yararlanabiliyor. Gıda yardımı adreslerine teslim ediliyor.

Aile sosyal yardımlaşma başvuru nasıl yapılır? 1000 ve 1300 TL sosyal yardım  başvurusu nereden yapılır? Sorgulama ekranı! - Haberler

Aile, Çalışme ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım başvuru nasıl yapılır? Şartlar nedir?

Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne yardım parası, gıda yardımı gibi sosyal içerikli yardımlara başvurabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Kayıt oluşturduktan sonra ise bu kayıt sayesinde para yardımı, gıda yardımı, kömür yardımı ve eşya yardımı gibi ihtiyaçlar alınabiliyor. İhtiyaç sahibi kişi ve ailelere verilecek olan yardımlara e devlet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz.

2019 Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Nasıl Alınır? Sosyal Yardım Alabilme  Koşulları

Kurban Bayramı'nda 1100 TL Verilecek mi?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve 3 faz olarak en son Ramazan Bayramı sonrasında verilen bu destekler, 1100 TL olarak kurban bayramı öncesinde verilip verilmeyeceği de merak ediliyor. Henüz bu konu ile ilgili bir açıklama yok. Ama eğer karar onaylanır ve 4.faz verilmeye başlanırsa, 1100 TL kişilerin hesaplarına başvuru yapmadan yatacak. Ayrıca emekli olan kişilerde, emekli maaşlarını Kurban Bayramı öncesinde zamlı alacak ve bu zam ile birlikte, ayrıca Kurban Bayramı emekli promosyonu da alacaklardır. Emeklilere 1100 TL emekli bayram ikramiye promosyonu verilecektir.