Yaşam

Kum fırtınası minareyi yıktı

Kum fırtınası Aksaray’da hayatı felç etti. Bir saat süren kum fırtınasıyla şehir toz bulutu ile kaplanırken, bir caminin minaresi yıkıldı.

Aksaray’da etkili olan kum fırtınası günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kısa sürede şehrin üzerini kaplayan toz bulutu paniğe neden olurken, şiddetli rüzgar Ortaköy ilçesinde bir caminin minaresini devirdi. Olayda yaralanan olmadı. Fırtına, Aksaray ve çevresinde yaklaşık 1 saat sürdü. Konya’nın Kulu ilçesinde de fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi.

Aksaray ve ilçelerinde saat 17.00 sularında etkisini arttıran rüzgarla kum fırtınası meydana geldi. Bir anda artan fırtına nedeniyle gökyüzünü toz bulutu kapladı. Görüş mesafesini düşüren fırtına nedeniyle bazı vatandaşlar paniğe kapıldı. Ortaköy ilçesinde şiddetini arttıran rüzgar Çiftevi Köyü’nde bir caminin minaresini devirdi. Devrilen minarenin parçaları, caminin içerisine ve çevresine dağıldı. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. İlçede bazı ahırların da çatıları uçtu.

Konya’nın Kulu ilçesinde de şiddetini arttıran rüzgar nedeniyle bazı mahallelerde ağaçlar devrildi. Rüzgarın neden olduğu kum fırtınası sebebiyle ilçeyi toz bulutu kapladı. Fırtına, Aksaray ve çevresinde yaklaşık 1 saat sürdü.

ANKARA'DA DA MİNARE KUBBESİ DEVRİLDİ

Diğer yandan Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde kısa süre meydana gelen kum fırtınasında cami minaresinin kubbesi devrildi, bazı evlerin çatılarında ve ağaçlarda hasarmeydana geldi.

DHA - İHA

Sitene Ekle

Yorumlar