Popüler Haberler

Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı kaç yaşında, nereli, evli mi?

6 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın atandığı duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı ile yayımlanan 6 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın atandığı belirtildi.

Kübra Güran Yiğitbaşı Kimdir?

1979 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kübra Güran Yiğitbaşı, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisansını “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine gerçekleştirdiği çalışmasıyla yaptı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde 2012 yılında, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamladı.

Halen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü, Yayıncılık Yönetimi Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Yiğitbaşı, lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Medya ve Yayıncılığın Güncel Sorunları gibi dersleri yürütmektedir.

Çocuk ve gençlere yönelik yayınlar ve medya içerikleri, siyasal iletişim ve siyasal söylem, medyada mültecilik, toplumsal cinsiyet, transmedya hikaye anlatıcılığı konularında çalışmaları bulunmaktadır. Çocuk yayınları ve dışa açılım adlı kitabın yazarıdır. Yiğitbaşı evli ve 3 çocuk annesidir.