Kripto paralarda pozitif eğilim devam ediyor: Bitcoin 20.000 doları test etti

Kripto para piyasaları son 2 aylık negatif kapanış sonrası Ekim ayının ilk haftasında pozitif seyrini sürdürüyor. 

İbrahim Açar
İbrahim Açar

Hafta sonu yaşanan kayıpları telafi eden kripto varlıklar, bugün itibarıyla 950 milyar dolar piyasa değerinin üzerinde çıktı. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi de alıcılı yönlü olarak bir miktar artış görürken 55 milyar dolara yükseldi. 

An itibarıyla en büyük 100 kripto paranın 89’u dünkü fiyatına göre artıda devam ediyor. 
Bitcoin (BTC), dün %3 değer artışıyla 19.500 dolar direnci üzerinde kapanış gördükten sonra bugün 19.490 - 20.152 dolar aralığında yükseliş ivmesini koruyarak devam ediyor. En büyük kripto para bugün, bir kez daha 20.000 doları test etti, ancak bu bölgede satıcıların yeniden devreye girdiği görülüyor. Bitcoin, geçen hafta da iki kez 20.000 dolar seviyesini denemesine rağmen bu bölgeden gelen satışlar kripto paranın destek bölgesinde kalmasına neden oldu. 
ABD işlem saatleri öncesi 20.000 dolar sınırında bulunan BTC, bugün pozitif hareket eden ABD vadeli endekslerini takip etmeye devam ediyor.

ALTCOİN PİYASASINDA SON DURUM

Ethereum (ETH), dün 3,5’in üzerinde yükseliş kaydettikten sonra bugün de %2,5 değer artışıyla 1.350 dolar bandını test ediyor. Bugün son 10 günlük direnç bölgesinin üzerinde hareket eden Ethereum, yatay hareketini yıkarı yönlü kırmak için yeni bir hamle yaptı. 

İlk 10 kripto para arasında XRP, son 24 saatte %5 değer artışıyla öne çıkarken 0,46 dolar bandına adım attı ve 0,44 dolardaki destek seviyesinden uzaklaşmaya çalışıyor. 
BNB, hafta sonu işlemlerinde sağlam durduktan sonra bu hafta kısmi talep artışında 285 dolar direncini kırarak 290 dolara adım attı. 

İlk 100 kripto para arasında bugün LİDO Dao, %10’u bulan değer artışıyla en çok yükselen altcoin konumunda. Ardından Maket (MKR), CVX, THORCHAIN (RUNE) ve Elrond (EGLD), %8 bandında değer artışlarıya geliyor. 

Terra Classic (LUNC), şu an en yüksek değer kaybına sahip kripto para. LUNC, dünkü düşüşün ardından bugün de negatif bölgede yatay hareket ederken 0,0003 dolar desteğine geriledi. 
Son 24 saatte %3,5 oranında düzeltme gören RSR, haftalık performanslarda %25’in üzerinde değer artışıyla ilk 100’de zirvede kalmaya devam ediyor. Haftaya hızlı başlayan Elrond, Maker ve Quant ise son 7 günde %12 bandında değer artışlarıyla ilk sıralarda yer alıyor. 

Chiliz (CHZ), dün hafif toparlanmasına rağmen bugün yönünü yeniden güneye çevirdi ve haftalık bazda %16 değer kaybıyla ilk 100’de en çok düşüş gören kripto para. IOTA, 1INCH, CEL ve ATOM ise geçen haftadan bu yana %10 civarında düşüşle negatif bölgede kalan diğer altcoin’ler olarak devam ediyor.

Kripto paralarda pozitif eğilim devam ediyor: Bitcoin 20.000 doları test etti ile ilgili etiketler Bitcoin piyasa