Ekonomi

Kripto paralarda ani yükseliş! Aylar sonra rekor geldi!

Son aylarda düşüş seyrinde olan Bitcoin, gece saatlerinde yaşanan ani yükselişle 39.000 doların üzerini gördü. Bu sabah itibarıyla günlük yükselişi yüzde 11'i buldu. Ethereum ise yüzde 7 değerlenerek 2.300 doları aştı.

Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin, aylar süren sakin seyrini kırdı ve dün gece saatlerinde bir anda hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Bitcoin 2 saat içerisinde 39.250 dolara kadar yükseldi.

YÜZDE 11 DEĞER KAZANDI

Bu sabah itibarıyla ise Bitcoin 38.288 dolardan el değiştiriyor. Bitcoin son 24 saatte yüzde 11 değer kazandı.

DİĞER KRİPTO PARALAR DA YÜKSELİŞTE

Bitcoin'le beraber diğer kripto paralarda da yükselişler kaydedildi. Günlük yüzde 7.2 değerlenen Ethereum 2.300 doları aştı. Dogecoin'de ise yükseliş yüzde 13'ü buldu.

AMAZON İDDİASI

Amazon'un yıl sonuna kadar Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash ile ödeme kabul edeceği iddia edildi. Ancak gece saatlerinde yaşanan ani yükselişin sebebinin bu olduğu söylenemez. Çünkü söz konusu iddia yaşanan ani yükselişten birkaç saat önce ortaya atıldı. Amazon söz konusu iddia ile ilgili oolumlu veya olumsuz bir açıklamada henüz bulunmadu.

Günün Videosu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Sürü İnsansız Deniz Aracı (İDA) Projesi'nde ilk aşama tamamlandı. Proje kapsamında ASELSAN ve alt yüklenicileri tarafından yeni nesil yüksek manevra, denizcilik ve duruş kabiliyetli Albatros-S İDA ve sürü mimarisi geliştirildi.