Yaşam

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan önemli duyuru!

KYK'nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda yedek yerleştirme işlemlerinin ilkinin 11'Eylül'de gerçekleştirildiği belirtildi. KYK yurtlarında yer olması halinde her Pazartesi ve Perşembe yedek yerleştirmelerin devam edeceği belirtildi...

KYK'dan üniversite adaylarına önemli duyuru! KYK yurtlarına yerleştirme işlemleri 1 Eylül itibariyle gerçekleşti.

Yedek sırası bekleyen adayların ilk yerleştirme işlemi ise 11 Eylül Pazartesi günü gerçekleşti.

KYK'dan yapılan duyuruda yedek sırası bekleyen adayların KYK yurtlarında yer olması halinde her Pazartesi ve Perşembe günü olmak üzere iki üç ve dördüncü yedek yerleştirmelerin yapılabileceği belirtildi.

Bir sonraki yedek yerleştirmeler 14 Eylül Perşembe 18 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

KYK YURTLARI HEM GÜVENLİ HEM KONFORLU

Güvenli ve konforlu yurtlarıyla öğrencilerin ve ailelerin ilk tercihi olan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, binlerce öğrencinin merakla beklediği sonuçları kısa bir sürede açıklayarak 1 Eylül'de ilk yerleştirmeleri gerçekleştirdi. Yedek sırası bekleyen gençlerin yerleştirilme süreci ise 11 Eylül itibarıyla başladı.

YERLEŞTİRMELER PAZARTESİ VE PERŞEMBE GÜNLERİ

11 Eylül Pazartesi günü başlayan yedeklerin yerleştirilme süreci, KYK yurtlarında yer olması halinde her perşembe ve pazartesi olmak üzere devam edecek. Dolayısıyla yedeklerin yerleştirilmesi 14 Eylül Perşembe günü ikinci kez, 18 Eylül Pazartesi günü ise üçüncü kez gerçekleştirilecek.

Gençlerin barınma talebini karşılamaya yönelik yıl içerisinde de yurt açma faaliyetlerini sürdüren KYK, bünyesine dahil ettiği yeni yurtlara ve mevcut yurtlarında boşalan yerlere öğrencileri yerleştirmeye 18 Eylül tarihinden sonra da devam edecek.

YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN YAPMASI GEREKENLER

KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin temel olarak yapması gereken iki şey bulunuyor: süresi içinde ilk kayıt ücretini ödemek ve e-Devlet üzerinden taahhütnameyi okuyup onaylamak.

Ödemeler Ziraat Bankası şubelerinden, ATM'lerden ya da KYK’nın internet sitesinden gerçekleştirilebiliyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, ödeme ekranından T.C. kimlik numarasıyla sorgulama yapıldığında otomatik olarak çıkıyor.

İlk kayıt ücretini ödemek için veilen süre yerleştirme tarihine göre belirleniyor. Dolayısıyla yurt hakkı kazanan öğrenci, kendisi için verilen süreyi sonuç görüntüleme ekranından görebilecek.

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenci yine belirtilen süre içerisinde e-Devlet üzerinden taahhütname onayını gerçekleştirdikten sonra KYK yurtlarında barınmaya başlayabilecek.

Yedek sırası bekleyen öğrenciler sonuçları https://sonuc.kyk.gov.tr/adresinden görüntüleyebilecek.