Dünya

Kraliçe II. Elizabeth korkuttu! Geceyi hastanede geçirdi

Kraliçe II. Elizabeth’in Çarşamba gecesini hastanede geçirdiği öğrenildi. Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada gerekli değerlendirmelerin ardından kraliçenin dün öğle saatlerinde ikamet ettiği Windsor Kalesi’ne döndüğünü duyurdu.

Günlerdir sağlık durumuna ilişkin endişelerin ortaya konduğu Kraliçe II. Elizabeth’in son durumu hakkında Buckingham Sarayı’ndan açıklama geldi.

Kraliçe’nin Çarşamba gecesini hastanede geçirdiği ifade edilen açıklamada, 95 yaşındaki II. Elizabeth’in tedavisinin tamamlanmasının ardından dün öğle saatlerinde ise ikamet ettiği Windsor Kalesi’ne geri döndüğü de bildirildi. Çarşamba günü Kuzey İrlanda ziyaretinin doktorların “dinlenme” tavsiyesi iptal edildiği bildirildi.

Buckingham Sarayı tarafından dün gece saatlerinde yapılan açıklamada, “Kraliçe birkaç gün dinlenmek için tıbbi tavsiyenin ardından Çarşamba öğleden sonra bazı ön araştırmalar için hastanedeydi. Bugün öğle yemeği saatinde Windsor Kalesi'ne döndü ve morali yerinde" denildi.

Elizabeth, son olarak mide iltihabı nedeniyle 2013 yılında hastaneye kaldırılmıştı. Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip ise 9 Nisan tarihinde yaşamını yitirmişti.