Yaşam

Koruma Cem Özmüş cinayetinde beyaz araç krizi! Cinayetle bağlantısı ne?

50 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden iş adamı Fehmi Öztürk’ü darp eden koruma Cem Özmüş cinayetinde skandal bir gelişme daha ortaya çıktı. Cem Özmüş öldürülmeden Kartal’a gelen ve Öztürk İnşaat’a ait olan Volvo marka aracın, 2019 yılında jandarma tarafından Sultangazi'de bir otoparka bağlandığı anlaşıldı. Polis, hacizli aracın kimler tarafından çıkarıldığını ve cinayetle ilgisini araştırıyor.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İş adamı Fehmi Öztürk, ortakları Fırat Muşlu ve Gelecek Partili Cuma İçten tarafından dolandırıldığını iddia ederek çeşitli adliyelerde 15 civarında dava açmıştı. Ortaklar arasında adli süreç devam ederken Fehmi Öztürk, eski ortağı Fırat Muşlu’nun 16 yıllık koruması Cem Özmüş tarafından Başakşehir’de saldırıya uğramıştı.

Fırat Muşlu

İş adamı Öztürk, evinde ve halka açık alanda silahla vurulmak istenmişti. SuperHaber, meydana gelen ilginç olaylar zincirini tüm detayları ile haber dizisi yapmıştı.

Fehmi Öztürk

Kartal Cevizli’de motosikletli bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğrayan Cem Özmüş’ün katil zanlısı Yekta Gözen’i ilk olarak açıklayan SuperHaber, polisin GBT araştırmasındaki ihmalini de ortaya koymuştu.

Yekta Gözen

KORUMA CİNAYETİNDE YENİ SKANDAL!

SuperHaber, 50 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden iş adamı Fehmi Öztürk’ü darp eden koruma Cem Özmüş cinayetinde skandal bir gelişmeyi daha ortaya çıkardı. Sabıkalı koruma Cem Özmüş öldürülmeden bir saat önce Kartal’a geldiği tespit edilen ve Öztürk İnşaat’a ait olan 34 KD 4275 plakalı Volvo marka aracın, 23.09.2019 tarihinde jandarma tarafından Sultangazi Yediemin otoparkına bağlandığı anlaşıldı.

Cinayetle bağlantısı araştırılan beyaz renkli Volvo otomobilin 30 06 2021 tarihinde icradan Kemal Kılıç tarafından ihale ile satıldığı anlaşıldı. Yapılan araştırmada açık artırma ile satılan beyaz renkli Volvo marka otomobili satın alan kişinin aldığı otomobili 7 gün sonra başkasına sattığı belirlendi. Hacizli otomobilin bağlı olması gereken süre içerisinde birçok kere Sultangazi’de bulunan otoparktan çıkarılarak, Ankara, Antalya ve İstanbul’da, kullanıldığı ortaya çıktı.

Polisin Cem Özmüş cinayetini tüm yönleri ile ortaya çıkarmak için yaptığı yoğun araştırmalarda beyaz renkli Volvo otomobil ile ilgili yeni skandallar ortaya çıktı. Otomobilin 12.07.2021 tarihinde Antalya Kemer’de olduğu, 14.07.2021 tarihinde ise Cem Özmüş’ün öldürüldüğü Kartal Cevizli sahili kayalıklarında olduğu, yine aynı gün Kartal bölgesinde 3-4 saat kaldığı incelenen kameralarda görüldü.

POLİS BEYAZ VOLVO VE İÇİNDEKİLERİN CİNAYETLE BAĞLANTISINI ARAŞTIRIYOR

Cem Özmüş cinayetiyle bağlantıları araştırılan, 34 KD 4275 plakalı beyaz renkli otomobilin aynı gün, Ankara, Mersin, Adana ve Şanlıurfa arasındaki güzergah üzerinden Diyarbakır’a gittiği de belirlendi. Cinayet öncesi hacizli olduğu için bağlı olduğu otoparktan çıkarılarak şehir şehir dolaştırılan beyaz aracın nasıl çıkartıldığı ve cinayetle bağlantısı araştırılıyor.

Öte yandan, iş adamı Fehmi Öztürk, savcılığa ve polise başvurarak kendisine ait olan Öztürk İnşaat’ın üzerinde kaydı bulunan aracın alınmasının Cem Özmüş’ün önce tehdit edilmesi sonra da öldürülmesiyle bağlantısının araştırılmasını istedi.

Öztürk, beyaz Volvo otomobilin otoparkta bağlı iken kim ya da kimler tarafından kullanıldığının ortaya çıkarılmasını talep etti.