Koronavirüs |

Koronaya karşı 'sosyal izolasyonlu plaj kabinleri' hazırlığı

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınının Avrupa'daki merkezi haline gelen İtalya, yaz sezonunda turizm gelirlerinden mahrum kalmamak adına yeni bir projeyi gündemine aldı.

Milli gelirinin yüzde 13’ünü turizmden elde eden İtalya’da koronavirüs nedeniyle yaz sezonunun kaybedilmemesi için arayışlar sürüyor.

SOSYAL İZOLASYONLU PLAJ

Bir İtalyan şirketi plajlarda sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla tatilcileri birbirinden ayıracak pleksiglas duvarlı ve alüminyum profilli şeffaf kutular tasarladı.

Her biri 4,5 x 1,5 metre ebatlarındaki şeffaf kutuların yanı sıra şezlonglar arasında üçer metre mesafa bırakılması da öngörülüyor.

Modena’da faaliyet gösteren Nuova Neon Group adlı şirket restoranlar için de sosyal izolasyonu sağlayıcı pleksiglas duvarlar geliştirdi.

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.