Koronavirüs

Korona testi 3 kez negatif, 2 kez pozitif çıktı

Yaptırdığı koronavirüs testlerinin üçünün negatif, ikisinin pozitif çıktığını ifade eden Kadir Barış, psikolojisinin bozulduğunu, iki kez intihar etmeyi düşündüğünü söyledi. Barış, yaşadığı zorlu süreci anlatırken, pandemi bitmeden evinden çıkmayacağını da belirtti.

İzmir’de yaşayan 34 yaşındaki Kadir Barış, halsizlik ve baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede koronavirüs testi yaptırdı.

Testi negatif çıkan Barış, her geçen gün şikayetleri artınca bir kez daha hastaneye başvurdu. Testi yeniden negatif çıkan Barış’ın üçüncü testi bu kez pozitife döndü. 10 gün karantinada kalan Barış’a bu sürenin sonunda yapılan test ise negatif oldu.

İyileştiğini sandığı anda ağrıları artan ve tekrar test yaptıran Barış’ın test sonucu bu kez de pozitif çıktı ve tomografi çekildiğinde ciğerlerinde yüzde 90 oranında zatürree tespit edildi.

Cumhuriyet gazetesinden Mehmet İnmez'e yaşadıklarını anlatan Barış, "Evdeki süreçte ağrıdan duramadım. Psikolojim bozuldu. 2 kez intihar etmeyi düşündüm. Allah’a ‘canımı al’ diye yalvardım. Birisi etlerimi çekiyor gibiydi. Öksürmekten artık ağzımdan kan geliyordu. Bu virüs bitmeden evden çok çıkmayı da düşünmüyorum” dedi.

 

Yorumlar