Gündem |

'Korona partisi'ni düzenleyen kişi konuştu: Gecenin dozu kaçtı

İlk olarak SuperHaber'in duyurduğu, İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta kapatılan bir gece kulübünün yetkilileri villa kiralayarak parti düzenlemişti. Ğartiye ait görüntüler infiale yol açmıştı. Halkın sağlığını hiçe sayan kişiler gözaltına alınmış, 4 kişiye 2 ay ev hapsi verilmişti. O eğlenceyi düzenleyen Mustafa Süslü, ilk kez konuştu.

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelindeki tüm pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin 16 Mart itibarıyla geçici süreliğine faaliyetlerini durduracağını duyurmuştu.

Bu kapsamda kapatılan İstanbul'daki bir gece kulübü, partilerini eve taşıdı. Ev kiralayıp gizli parti düzenleyen kulübün partisinden yapılan canlı yayınlar durumu ortaya çıkardı.

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYINLADI

'Destinakimdir' kullanıcı adını kullanan Yaren ve Elif isimli iki kadın, koronavirüs salgınına rağmen umarsızca yapılan partide eğlendikleri anları sosyal medya hesaplarından canlı yayınladı.

Vatandaşlar, yapılan canlı yayına yazılan yorumlarla tepkilerini dile getirirken, partiye katılanlar tepkileri umursamadan eğlenmeye devam etti. Düzenlenen eğlencenin sosyal medyada yayınlaması büyük tepki çekmişti.

Görüntüleri izleyen polis aralarında villa sahibinin de bulunduğu 4 kişiyi gözaltına almış, bu kişilere ise 2 ay ev hapsi verilmişti.

O EĞLENCEYİ DÜZENLEYEN KİŞİ KONUŞTU

Görüntülerin sosyal medyada yayınlayan Elif K. ve partiye katılan diğer kişiler ifadelerinde kendilerini Mustafa Süslü’nün mesaj atarak davet ettiğini, villanın da konumunu attığını söylemişlerdi. 2 ay ev hapsi alan 4 kişiden biri olan işletme sahibi Mustafa Süslü, şunları söyledi:

“2-3 arkadaş mangal yapıyorduk. Villa sahibi İlker arkadaşım olur. Aldığım alkolün de etkisiyle rehberimde bulunan birkaç arkadaşıma mesaj ve konum attım. Bir anda sayı çoğaldı. Gelenler yanlarında arkadaşlarını da getirmişlerdi. Bizim amacımız eğlenmekti. İşletmeci olduğum için çevrem geniş. Arkadaşlarımızla birlikte eğlendik. Corona virüs nedeniyle hassas davranılması gerekiyordu. Bu nedenle de tepki aldık. Kendimize geldiğimizde yanlış olduğunun farkına vardık. Ticari bir amaç olmadı. Herkesten özür diliyoruz. Pişmanım. Yaptığım şeyle övünmüyorum. Amacımız sadece eğlenmek. 2 aylık ev hapsi aldık. Tekrar özür diliyorum herkesten. Ayrıca bazı kanallarda maskeli doktor üniformalı eğlence görüntüleri de yayınlandı. O görüntülerin bizim eğlencemizle alakası yok”

"GECENİN DOZU KAÇIYOR"

2 ay ev hapsi alanlar arasında bulunan Mehmet Çağlayan’ın avukatı Abdullah Burak Akça ise, “Olayı önceki günden almak gerekirse villada mangal yapıyorlar. Alkol alıyorlar. Gece kulübü sahipleri olduğu için etrafları da geniş. Gece de dozu kaçıyorlar açıkçası. Yaptıkları eğlence sosyal medyada canlı yayınlanınca tepki oldu. Emniyete göre katılımcı sayısı 70- 80 kişi. Ancak emniyet ilk önce önce 11 kişiyi aldı daha sonra 16 kişiye kadar çıktı. Diğer katılımcılarla ilgili çalışmaları ise sürüyor. Müvekkilim Mehmet Çağlayan’ın da arasında bulunduğu 4 kişiye ise savcı gözaltı talimatı verdi. Bir gün sonra ise 2 ay ev hapsi aldılar. Bir gün sonra kendileri bana çok pişman olduklarını belirttiler” diye konuştu.